Domů » Články » Herní novinky » Fortnite World Cup 2019: Nejvyšší prize pool byl pokořen, Češi na tom mají svůj podíl

Fortnite World Cup 2019: Nejvyšší prize pool byl pokořen, Češi na tom mají svůj podíl

Letošní šampionát ve hře Fortnite překonal dosud nejvyšší prize pool a stal se tak nejlukrativnější esportovou akcí. Turnaj byl významnou událostí i pro český esport. 

Fortnite World Cup 2019 proběhl tento týden v New Yorku a se svým objemným prize poolem 30 milionů dolarů (téměř 700 milionů korun) se stal nejlukrativnější esportovou událostí historie. Ačkoliv je již teď jisté, že si Fortnite prvenství neudrží dlouho, jelikož dosud kralující událost The International v Dota 2 má na letošní ročník vybráno už přes 31 milionů dolarů. Částka však ještě může markantně narůst, jelikož crowdfunding je otevřen až do 25. srpna, tedy do dne ukončení turnaje. Emoce jsou samozřejmě velké v obou táborech, jisté však je, že i tato konkurence prospívá samotnému esportu, který se tak dostává do popředí veřejného zájmu a u nás se dostal i na obrazovky České Televize.

Fortnite World Cup 2019 byl významný pro český esport hlavně z hlediska toho, že se přes kvalifikaci podařilo projít hned dvěma českým borcům, a to Martinu “Marteen” Pátkovi (14 let, 84. místo) a Richardu “Skailer” Janečkovi (16 let, 22. místo), kterého jsme měli i ve SkillZone studiu, na jednom z našich Fortnite turnajů.
I když se oběma hráčům nepodařilo dostat přes základní kolo, pokořením kvalifikačních kol se jim podařilo bleskově přiblížit k
vrcholu nejlépe placených esportovců v Česku, kdy se Skailer momentálně nachází na druhé pozici a Marteen díky svému prvnímu turnaji obsadil rovnou 5. místo. Oba hráči si odnesli po 50 000 dolarech.

Absolutním vítězem kategorie Solo se stal američan Kyle “Bugha” Giersdorf z týmu Sentinels, Duos ovládla norsko-rakouská dvojice Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen a David “aqua” W. z Cooler Esport. Nejúspěšnějším kreativcem v kategorii Creative byl oceněn hráč “Fish Fam” a na charitu dle své volby v Celebrity Pro-Am získal nejvíce “Airworks”.  A jaká že vlastně byla atmosféra na Stadionu Arthura Ashe, kde bylo každý den zaplněno 23 711 míst na sezení?

X