Domů » Články » Herní novinky » Fortnite: Za podvody při World Cup Qualifiers budou mít hráči postih

Fortnite: Za podvody při World Cup Qualifiers budou mít hráči postih

Hra Fortnite s sebou nese mnoho rozporuplných názorů. Někteří ji brání a jiní odsuzují. Žhavým tématem je ale nyní přes tisíc cheaterů, které Epic Games odhalilo již po první týdnu Fortnite World Cup. Podívejme se na konečné score, které Epic Games nadělilo…Více, než 200 hráčů přišlo o svá vítězství, i když nešlo o podvádění skrze software. A jelikož byl na týden docela velký balík peněz (1 milion dolarů, abychom byli přesní), někteří hráči přijdou o nemalou částku. Neuvěřitelné číslo 1163 – to je počet těch, kteří si za pomoci dalšího přidaného regionu získávali víc pokusů na kvalifikaci. Byli zabanováni na dva týdny a museli se vzdát všech peněz, které za výhru obdrželi.

Za sdílení účtu mělo postih 48 hráčů. Zde šlo o sdílení účtu s někým, kdo měl lepší statistiky na výhru. Částka, která se povedla vrátit, se rozdělila do Epic Games. Osm hráčů si nezahraje do odvolání pro teaming – poslední dobou problematický podvod. Dvěma hráčům se podaří dostat do stejného sólo zápasu a spolupracují – takže samotný hráč si skoro ani neškrtne.

A máme tu vítěze! Jeden nejmenovaný hráč byl zabanován permanentně. Používání cheater software se očividně nevyplácí.

Pro Epic Games je to možná prostor na zlepšení jejich opatření proti cheaterům, jelikož k odhalení došlo pouze na základě uživatelských hlášení. Tento víkend započal již druhý týden Fortnite World Cup, na který je připraveno 100 milionů dolarů. Z toho jdou 3 miliony do nové Fortnite Creative Mode soutěže. Můžeme jen doufat, že se nic takového nebude opakovat a že Epic Games si hru příště pohlídá.

X