Domů » Články » Herní novinky » Forza Horizon 4 se přesouvá do Velké Británie. Jako první nabídne cyklus čtyř ročních období

Forza Horizon 4 se přesouvá do Velké Británie. Jako první nabídne cyklus čtyř ročních období

Vyjde na XONE i PC

Klasická Forza Motorsport se již tradičně střídá s arkádovým open-world spi-offem Horizon. Všechny tři díly, které od roku 2012 stihly vyjít, se povedly na výbornou, a není tedy důvod, proč by studio Turn10 nemělo v sérii pokračovat. Na letošní E3 se tak představila Forza Horizon 4, která opět mění prostředí – ze slunné Austrálie se festival Horizon přesouvá na území Velké Británie. Zazávodíte si navíc na jaře, v létě, na podzim i v zimě.

Série Horizon již v prvním díle představila tak dobrý recept na open-world arkádové závody, že nemusela nic nijak zásadně překopávat. Jistě, pokaždé se změnilo zasazení, přidala se nová auta a nové druhy závodů a výzev a vylepšila se grafika, jinak ale rozdílů mezi prvním a třetím dílem v zásadě příliš není.

Ani čtvrtý díl není výjimkou, a stejně jako jeho předchůdci je pouze opatrnou evolucí již prověřeného konceptu. Největším tahákem je pak kromě neokoukaného britského venkova střídání všech čtyř ročních období, která ovlivní i chování aut. V zimě, když jezera a řeky zamrznou, navíc budete moci prozkoumat ostrovy, na které se v jindy nedostanete.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=VmQNo8xtcAg” /]


Na začátku se roční období budou měnit relativně rychle, aby hráči načichli změny se vším všudy. Po příjezdu kariéry bude každé trvat zhruba hodinu. Jakmile ve hře uplyne první virtuální rok, srovnají se sezóny s hlavním serverem. Roční období by se tam měla střídat ve zhruba týdenním intervalu, čas se pak sesynchronizuje i s ostatními hráči. Pro každý čtvrtrok vývojáři chystají i speciální eventy.

Novinkou je také nepřítomnost Drivatarů. Boty tak nahradí až 72 živých lidských pařanů na rozlehlé mapě. Možnost hrát offline každopádně zůstává – při ztrátě připojení by navíc měl být přechod mezi těmito dvěma režimy zcela plynulý.

Změnou prošel i systém postupu, který vás nyní odměňuje za všechny aktivity ve hře stejně. Pokud tedy rádi vytváříte polepy, lze s nadsázkou říci, že nebudete muset opustit lakovnu, abyste postoupili ve hře. Není zatím úplně jasné, jak přesně bude tento systém fungovat, rozhodně ale zní zajímavě a také atraktivně pro lidi, kteří si úplně nepotrpí na dokonalé plnění všech závodů a výzev na tři hvězdy.

Forza Horizon 4 vypadá jako další skvělé pokračování úspěšné arkádové série, o čemž se přesvědčíme 2. října, kdy hra vyjde na PC a XONE včetně Game Passu. Uvidíme, jak s kartami zamíchá The Crew 2, které alespoň podle bety vypadá, že by mohlo Forze slušně zatopit. Další novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce.

Čtěte také: První hraní – The Crew 2 jsou závody, které se poučují z chyb předchůdce

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=ziQCuiUcIGc” /]

Source :

Tisková konference Microsoftu/Xboxu

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X