Domů » Články » Herní novinky » FromSoftware představili Sekiro: Shadows Die Twice. Půjde o drsné RPG z fantasy feudálního Japonska

FromSoftware představili Sekiro: Shadows Die Twice. Půjde o drsné RPG z fantasy feudálního Japonska

Z druhého Nioh se nakonec vyklubala zcela nová hra

Ani druhý Bloodborne, ani čtvrtý Dark Souls. Tvůrci z FromSoftware si řekli, že je čas na pořádnou změnu. Vyměnili vydavatelský dres a ve spolupráci s Activison představili zcela novou značku Sekiro: Shadows Die Twice. Klasický „souls“ styl si tak vychutnáte v samurajském kabátku.

Letošní E3 konference v podání Microsoftu byla opravdu štědrá. Ten nám servíroval jednu novou hru za druhou a jednou z nich byla i právě Sekiro: Shadows Die Twice od vývojařů z FromSoftware. Ti mají na svém kontě především sérii Demon Souls, Dark Souls nebo Bloodborne. Asi je více než jasné, že nově oznámený titul půjde po šlépějích těchto hardcore RPG. Ostatně i gameplay záběry z traileru nás v tom jen utvrzují.

Ve hře zavítáte do Japonska roku 1500, konkrétně do období Sengoku, tedy éry válčících států a klanů. Během nepřetržitého válečného konfliktu ovšem nebudete čelit jen lidem, ale rovněž mytologickým stvořením. V roli válečníka Sekira se vydáte zachránit svého mistra a pomstít se svým odvěkům nepřátelům.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=UGPknmiLxGo” /]


Z toho, co jsme viděli v trailerum, bude hratelnost o něco hektičtější než v Dark Souls. Spoléhat se budete nejen na tradiční statistiky a jiné RPG prvky, ale také na svou mrštnost a precisní časování. Sekiro se dle traileru umí i plížit, spíše než na vyhýbání se konfliktu ale poslouží k udělování kritických zásahů ze zálohy.

Celý projekt je pod palcem herního designéra Hidetaka Miyazakiho, který řídil kupříkladu vývoj prvních a třetích Dark Souls i novějšího Bloodborne. O kvalitní vedení projektu se tak nemusíme moc bát. Sekiro: Shadows Die Twice vyjde začátkem roku 2019 na PlayStation 4, Xbox One a PC.

Veškeré novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce. Co se týče konferencí, všechny můžete sledovat na našem Twitch kanále – konkrétní české časy přímých přenosů najdete v našem souhrnném E3 článku.

Čtěte také: Jak bude vypadat Dragon Age 4? A bude další Mass Effect? BioWare na obou otázkách pracuje

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X