Domů » Články » Zajímavosti » G2A nabízí vývojářům nástroj pro blokaci klíčů

G2A nabízí vývojářům nástroj pro blokaci klíčů

Po nedávných stížnostech indie vývojářů, kterým se dostalo podpory od hráčské komunity, se G2A snaží vyhrocenou situaci vyřešit, nebo alespoň zmírnit. Nabízí peníze i vývoj nového nástroje. 

Společnost se například zavázala, že vývojářům zaplatí částku ve výši desetinásobku vzniklé škody kvůli zneužití údajů platebních karet. To ale není vše. Dlouhodobým problémem jsou i klíče poskytované recenzentům a influencerům nebo různé giveawaye. Proto také slíbila použití algoritmu, díky kterému mohou závadné klíče „zablokovat“. Má to ale jednu podmínku – nástroj totiž ještě neexistuje a G2A chce kvůli nákladnosti a složitosti vývoje do 15. srpna alespoň sto podpisů, aby se ujistili, že jej budou tvůrci používat.

Fungovat by měl následovně: Vývojář si nechá ověřit identitu a tak se dostane do systému, který má dvě části – Recenze a Giveaway. U obou kategorií stačí zkopírovat všechny klíče a vybrat hru. Jakmile se je někdo pokusí prodat, algoritmus porovná zadané údaje a v případě shody upozorní prodejce, že je klíč zablokován a nemůže ho tedy prodat.

Zda-li a kolik na to přistoupí lidí se neví, ale objevila se i petice za odstranění indie her z G2A.