Domů » Články » Herní novinky » Herní velikán: Gabe Newell patří ke stovce nejbohatších Američanů

Herní velikán: Gabe Newell patří ke stovce nejbohatších Američanů

Čepičky stále vydělávají

Zahraniční médium Forbes každý rok sestavuje žebříčky nejbohatších lidí. Běžní pařani ale při jeho procházení nejspíše párkrát zívnou nudou – přeci jen není moc zajímavé číst o někom, kdo vydělal obrovské sumy prodejem jídla pro kočky. Naštěstí se najdou i herní výjimky. V americkém seznamu se totiž krásně usadil Gabe Newell.

Ikona herní scény si celé mění vydělala skrze své studio Valve. To Newell založil v roce 1998 po odchodu z Microsoftu a rychle si vydobyl obdiv hráčů s tituly jako Half-Life, Counter-Strike nebo Portal. Avšak největším úspěchem Valve je pochopitelně Steam.

Internetový obchod s počítačovými hrami je se 125 miliony uživateli továrnou na peníze. A nejde jen o prodeje skinů nebo čepiček na komunitním trhu, Valve si bere procenta i z každé prodané hry. Podle odhadu Forbes vlastní Newell něco přes polovinu studia, jeho jmění tak činí úctyhodných 5,5 miliardy dolarů.

V přepočtu na koruny vychází zhruba 110 miliard korun. Pro porovnání: nejbohatší Čech Petr Kellner má jmění v hodnotě 310 miliard, druhý je Andrej Babiš s 88 miliardami. A to jsou lidé, kteří skupují elektrárny a zemědělské společnosti. Tak snad nám Gaben taky neskočí do politiky.

Čtěte také: Kdy začnou letošní slevy na Steamu? První vlna přijde už příští týden

Gabe Newell

Source :

pcgamer.com

X