Domů » Články » Herní novinky » Gabe Newell za Valve: „Stále pracujeme na několika singleplayerových hrách“

Gabe Newell za Valve: „Stále pracujeme na několika singleplayerových hrách“

HL3 CONFIRMED?

Gabe Newell je zajímavý chlapík. Pomohl vytvořit první verze Windows, ve Valve stvořil Half-Life i Steam a nyní pracuje na pořádném VR. Navíc je to vtipálek, jak dokázal ve svém AMA na redditu, kde odpovídal na vtíravé dotazy fanoušků. Došlo pochopitelně i na Half-Life 3, mlžení okolo nových her i Source 2 engine.

Vzhledem k nedávným dohadům o Half-Life 3 byly pochopitelně první otázky směřovány na nejvymodlenější hru všech dob. „Číslo 3 nesmí být vysloveno. Osobně věřím všem neidentifikovaným anonymním zdrojům na internetu,“ shrnul jednoduše Newell celou kauzu, čímž zároveň naznačil pravdivost oněch informací.

Dále se o hlavní sérii Half-Life příliš nezmiňoval, potvrdil ale, že Valve zrovna vyvíjí minimálně jednu singleplayerovou hru. Do detailů nepřekvapivě nezabrousil, nicméně přiznal, že Valve zvažuje zasazení jedné z příštích her do univerza Half-Life či Portalu. Podle něj se z nich během let staly uvěřitelné a dospělé světy, který mohou vyprávět další zajímavé příběhy i mimo původní hry.

Druhým největším tématem byl nový engine Source 2. Dota 2 na něm běží něco málo přes rok, avšak pro Valve to je jen začátek. Gabe Newell plánuje, že by celé studio mělo v budoucnu vyvíjet všechny projekty na jediném enginu. Znamená to, že se nejspíše dočkáme velkých updatů pro Team Fortress 2 a Counter-Strike: Global Offensive.

VR se také dočkalo velké pozornosti a zde se Newell nebál trochu zabrousit do sci-fi materiálu. Kromě prototypu kloubového ovladače pro HTC Vive se zmínil také o výzkumu umělé inteligence. Steam má obrovské množství dat, jejichž zpracování by pro AI bylo perfektní. Sám Gabe by rád otestoval přímé spojení mozku a počítače.

Během debaty došlo i na pár otázek ke kooperativní akci Left 4 Dead, jasné odpovědi jsme se ale nedočkali. „Produkty jsou většinou výsledkem spojení vhodné technologie, lidí, kteří s ní chtějí pracovat, a vhodným herním prostředím, jež působí jako přirozené hřiště pro danou technologii a designové výzvy. Left 4 Dead je skvělým místem pro sdílené příběhy,“ řekl neurčitě Newell.

Svůj prostor dostala i technická podpora Steamu. Valve během posledních dvou let rozšířil její počet pětinásobně, představilo Steam Refunds a zlepšilo rychlost a kvalitu odpovědí. Rozhodně to ale není konec, v plánu je i rozšíření podpory do více jazyků.

Celý AMA příspěvek je velmi zajímavé čtení, pokud vás tedy angličtina a chaotické rozložení redditu neodradí, doporučujeme projít si všechny odpovědi. Dozvíte se třeba, že Newellova nejoblíbenější singleplayerová hra je Portal 2. Nepřekvapivě.

Čtěte také: Zdroj z Valve: „Na Half-Life 3 nepracujeme. Značka je mrtvá“

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X