fbpx

Game Access ‘18 je již za dveřmi. Navštivte jednu z největších českých herních akcí!

Co všechno vás čeká v Brně?

Významem i popularitou rostoucí brněnská konference herních vývojářů Game Access již zítra potřetí otevře své brány. Letos díky veřejné Expo části si akci může užít i široká veřejnost. Game Access ‘18 tak obsáhne celou plejádu událostí zahrnujících vzdělávání, vývoj, byznys a nově i entertainment.

V pořadí již třetí konference herních vývojářů přivítá na 1000 účastníků, 30 pečlivě vybraných řečníků a 60 nezávislých herních vývojářů, kteří zde předvedou své aktuální projekty. V pátek ráno proběhne ​slavnostní zahájení, při kterém, mimo jiné, komorní orchestr zahraje hudbu z legendární české hry speciálně upravenou pro tuto příležitost.

Po celý pátek a sobotu si návštěvníci užijí nabitý program. Proběhne celá řada ​zajímavých přednášek předních tvůrců legendárních her, velké ​Indie & Business Showcase ​v unikátní atmosféře ​a další dvě nezapomenutelné párty​ (nad rámec čtvrteční startovačky).


Přijdou autoři Dooma, Falloutu i God of War

Účastníci budou mít také jedinečnou ​příležitost setkat se s mnoha zajímavými lidmi z oboru z celého světa, ať už to jsou vývojáři, vydavatelé, investoři nebo ti, kteří se do oboru herního vývoje teprve chtějí pustit. Mezi řečníky najdete i opravdové legendy jako John Romero (tvůrce her Doom​, ​Wolfenstein 3D​ , ​Daikatana ​nebo ​Quake​) jeho manželka ​Brenda Romero ​(pracovala na peckách jako ​Dungeons & Dragons nebo ​Ghost Recon​)!

I ostatní řečníci jsou světově známá jména, například ​Nate Stephens (God of War​), ​Marek Madej (The Witcher 3​), ​Ben McCaw (Horizon Zero Dawn​), ​Paul Barnett (World of Tanks​), ​Emil Pagliarulo (​Fallout 3, 4​), a ​Dan Vávra Kingdom Come: Deliverance​).

V průběhu akce se můžete také těšit na autogramiádu s některými ze zmíněných osobností. Přesné časy najdete na této facebookové události. Celou konferenci zakončí ceremonie ​Game Access Awards, při které budou oceněny ty nejlepší projekty z Indie Showcase z 50 přihlášených týmů.


Na návštěvníky čekají desítky her

Game Access Expo se stejně jako každá hra bude skládat z mnoha menších částí, tvořících dohromady jednu obrovskou porci zábavy. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet nejnovější hry i virtuální realitu, která jim umožní zcela se ponořit do nejrozmanitějších světů.

Velkým lákadlem je esports turnaj v nejpopulárnějších hrách současnosti. Tento turnaj profesionálů bude doplněn o univerzitní turnaj studentů, kteří na veletrhu sehrají finále. Atmosféru zdatně doplní i cosplayeři, kteří se utkají o hodnotné ceny za nejlepší kostým.

Na své si přijdou i příznivci deskových her. Deskovky se čím dál tím více prolínají se světem digitálních her, když jsou mnohé převáděny do virtuálního světa. Naopak i některé populární digitální hry se již dočkaly i své deskové podoby.


A co že je Game Access?

Game Access ‘18 pořádá GameDev Area, nezávislá iniciativa pro podporu herního průmyslu v regionu. Lidé stojící za konferencí jsou sami dlouholetými herními vývojáři, kteří se podíleli už na titulech jako Street Fighter či World of Tanks a aktuálně se věnují vývoji své druhé hry z vlastní produkce, Vestige of the Past. Považují se za součást velké a kvalitní komunity herních vývojářů v Čechách a na Slovensku a vždy se snaží najít nové způsoby, jak přispět ke společnému cíli učinit hry všeobecně uznávanou a nedílnou součástí kultury.

Zdroj:

Tisková zpráva

Redakce SkillZone
Jsme pisálci, studenti, snílci, blázni a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě.