fbpx

Game of Thrones: A Telltale Game Series Recenze

Seriálový fenomén Game of Thrones nabral před několika lety u mládeže velké obliby, a tak proč pro své fanoušky neudělat ještě něco více, že ano. Oznámení interaktivního zpracování na motivy tohoto hitu tak nezamávalo pouze fanatickým fanouškem.

Třešničkou na dortu poté ještě bylo potvrzení, že si tento projekt pod svá křídla bere studio Telltale Games. Studio, které má na svém kontě nejeden špičkový titul a mnoho zkušeností, je tím nejlepším, co tento titul jen mohlo potkat.

Jelikož by nebylo zcela moudré recenzovat každou epizodu samostatně (Eh, Michal první dva díly recenzoval! Pozn. Tran), už jen kvůli odlišnosti epizod, rozhodli jsme se, že si počkáme až na samotné finále a ohodnotíme tak celou sérii jako takovou. Vrhněme se tedy do chladných větrů severu a shrňme si, o co v adventuře na motivy opěvovaného fenoménu vlastně jde.

Thrones 2015-11-18 02-38-44-678

Forrestery po celou dobu hraní čekají těžká rozhodnutí a zakázané pletichy s magií.


Adventura, která svůj původ nezapře

Díky tomu, že se jedná o další „telltalovku“, je tedy zřejmé, že herní systém bude založen převážně na rozhodování. Osud váš i osob v blízkém okolí je tedy plně ve vašich rukou a vy si už po odehrání můžete jen trhat vlasy, proč jste se před několika hodinami nerozhodli jinak. Jednou ze zásadních změn oproti titulům předešlým je však o něco kratší časový interval, po který rozhodnutí můžeme provést.

Říkám můžeme, protože pokud se nám čirou náhodou stane, že bychom rozhodnutí promeškali, nic zásadního se nestane. Postavy vedoucí rozhovor se na vás buď pouze opovrženě zahledí, nebo nastane, to všemi nenáviděné, trapné ticho.

Thrones 2015-11-18 01-25-30-134

Bude kdysi mocný severský rod sdílet nešťastný osud Starků?


Království z trochu jiného úhlu pohledu

Příběh je zasazen do období po nechvalně známé Rudé svatbě, která se ve srovnání se seriálovou předlohou odehrává až někdy po třetí řadě. Díky tomuto faktu budou mít ti, co nesledovali seriálovou verzi, problém přijít této hře na chuť, protože absolutně nebudou vědět, která bije, a věřte, že v průběhu hraní se to o moc nezmění.

Je vidět, že hra byla stvořena převážně pro fanoušky série a na ostatní hráče, holdujícím tomuto žánru her, tvůrci z Telltale Games ani nepomysleli. Nápad pojmout příběh trochu z jiného úhlu, čímž myslím rod Forresterů, a nesnažit se vrtat v kořenech už zažitých rodů, je podle mne výborný krok.

Tento zcela nový rod se v seriálové podobě totiž vůbec neobjevil vyjma drobných referencí, a tak budeme mít příležitost podívat se na svět trochu jinýma očima. Stereotyp? V žádném případě! I přesto, že ne každá z šesti epizod vás svým napětím zrovna posadí na zadek, neodtrhnete od monitoru oči.

Thrones 2015-11-18 03-04-43-254

Hra vám na úplném konci omlátí o hlavu někdejší vaše rozhodnutí, která hrála zásadnější roli v příběhu.


Po grafické stránce krok vzad

Pokud se na Game of Thrones podíváme z grafické stránky, nenalezneme toho mnoho, čím bychom tento titul odlišili například od apokalyptického The Walking Dead. Postavy a okolní prostředí bylo ztvárněno vodovkovým grafickým stylem, který má sice své kouzlo, ale také nepochybně i nějaké ty zápory.

Od tohoto titulu jsem očekával skvostné vizuální zpracování, ale bohužel už při prvních chvílích jsem zneklidnil díky prolínání obrysů postav s pozadím. Samozřejmě, že u takového titulu je na prvním místě příběhová linie, ale kdo by se chtěl dívat na nepříliš pěkné zpracování postav a prostředí, když ve hře strávíte přes 12 hodin svého drahocenného volného času.

Co bych ale naopak v tomto směru vyzdvihl, je opravdu pěkné vymodelování obličejů a mimiky u některých z postav, především Tyriona a Cersei Lannisterů. Není ani divu, že se zrovna tyto postavy vyvedly, jelikož bylo vycházeno ze skutečných herců. Ti se na svých herních představitelích nepodíleli pouze po stránce grafické, ale i zvukové, a tak nepřijdeme ani o jejich nezaměnitelný dabing.

Po dohrání celé, šesti dílné série musím i jako fanoušek seriálové a knižní předlohy říci, že jsem od hry očekával více, než jsem od ní ve skutečnosti obdržel. Mrzí mě, jak tvůrci z části odbyli grafické zpracování, ale za to mě potěšili svým nápadem pojmout příběh z trochu jiného úhlu než jen ze zajetých kolejí. I přesto, že má titul nějaké ty nedostatky, průchod hrou si bezpochyby užijete, ať už jste fanouškem či vůbec.

Klady

  • Příběhová linie
  • Dabing
  • Vymodelované tváře

Zápory

  • Grafické nedostatky
8

Super

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.