Největší herní a fantasy festival se blíží. Zveme vás na GameFFest 2018!

Herny a herní pořady v prostorech Modré školy

Šedesát počítačů a tři desítky konzolí. Turnaje v League of Legends, Hearthstone, CS: GO a dalších hrách. Místnost s programem o videohrách a herními hosty. Speciální program o Kingdom Come: Deliverance. Plus pestrý výběr stolních her i válečných miniatur. To vše a ještě mnoho dalšího programu vás čeká na GameFFestu, největším pražském herním festivalu, od 1. do 6. února 2018.

Každoroční akce se koná již tradičně v Modré škole na Hájích, přímo na konečné stanici metra C. PragoFFest, jehož součástí je i herní linie, přivítá s otevřenou náručí nejen hráče, ale i fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, komiksech či knihách. A často za doprovodu v kostýmech.

GameFFest letos probíhá ve znamení vydání očekávané hry Kingdom Come: Deliverance. Připraven je speciální program věnující se hře a historickému období, do kterého je zasazena. Za zmínku stojí například šermířský workshop Domu rytířských ctností, který se podílel na bojovém systému hry.


Přijít byste neměli ani o besedu s Martinem Klímou z Warhorse Studios či přednášky, které se zabývají českým trůnem od Přemyslovců po Habsburky, analytickém zhodnocení vlády Václava IV. a řada dalších linek. Hlavním lákadlem ale bude hratelná ukázka hry ve finální verzi, a to pouze v pátek odpoledne a v sobotu uprostřed dne.

Herní sekce je obzvlášť bohatá. Kromě zmíněných Warhorse najdete na GameFFestu i Nintendo stanoviště, letos nově s Nintendem Switch. Pozadu nezůstáváme ani my – za SkillZone pro vás připravujeme s LanCraftem herní koutek s nadupanými kompy, konzolemi i nějakou tou specialitkou. Přijďte se podívat!

Mimo paření je pro vás připraven bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách. Chybět nebudou besedy s osobnostmi videoherní scény. Na místě můžete také nakoupit řadu hráčských a fanouškovských doplňků u několika prodejních stánků. Pozadu nezůstanou ani turnaje, ve kterých můžete vyhrát ceny v hodnotě cca 40 000 Kč. Nechybí v nich myši a klávesnice, mikiny, hry či herní merch.


Fanoušci sci-fi se mimo jiné dočkají pořadů o Star Wars, Star Treku a Doctorovi Who, fanoušci fantasy zase linie s fenomény jako Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů. Nightcon je určen příznivcům upírů, zombie a vlkodlaků. Fanoušci Japonska, manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka, na místě budou kromě přednášek i stánky s merchem i tuna anime cosplayerů.

Rozmístění programu najdete zde. Ve speciálním programu si lze vyzkoušet dabing ve studiu Fénix ProDabing. O fyzice, matematice a virtuální realitě se zábavně poučíte ve stánku Matematicko-Fyzikální Fakulty UK. U stánku kostýmových organizací si lze prohlédnout Star Wars kostýmy.

Vstupné na celý šestidenní 22. ročník festivalu PragoFFest je 1350 Kč. Vstupné na celý den je od 200 do 350 Kč, v nabídce je i půldenní nebo hodinové vstupné. Program ve čtvrtek běží od 19 do 2 ráno, v pátek a v sobotu od 9 ráno do 2 do noci, v neděli 9-24,  v pondělí a úterý 10-22. K dispozici je také tradiční bufet i velké parkoviště zdarma. Všechny základní informace najdete souhrnně na stránkách akce nebo na facebookové události.

Čtěte také: VIDEO: Kingdom Come láká na živoucí svět plný možností, soubojů i chlastu

 

Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)

Redakce
Jsme pisálci, studenti, snílci a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě. A občas jej zaprasit svými divnými a ujetými nápady. Powered by SkillZone.cz