Domů » Články » GC17: Hororový Call of Cthulhu okouzlil ponurou atmosférou. Nabídne čtyři konce

GC17: Hororový Call of Cthulhu okouzlil ponurou atmosférou. Nabídne čtyři konce

Když je šílenství jedinou cestou k odkrytí pravdy

Kolem díla amerického spisovatele H. P. Lovecrafta se již několik desetiletí tvoří kult čtenářů, kteří obdivují svět, jenž za roky své tvorby stvořil. Inspiroval i celou řadu herních tvůrců – třeba autory perfektně hodnoceného RPG Darkest Dungeon. Jako další Lovecraftianský titul se již brzo připlíží akční adventura Call of Cthulhu, která se inspiruje autorovým největším dílem. Jak vypadá a jak se bude hrát?

Call of Cthulhu je chystaná hororová adventura z pohledu první osoby od vývojářů ze studia Cyanide. Postaví vás do role soukromého detektiva Edwarda Pierce, který za prohibice ve 20. letech dvacátého století přijíždí na malý bostonský ostrov Darkwater vyšetřit záhadnou smrt rodiny Hawkinsových.

Jedním z klíčů k celé situaci budou sami obyvatelé ponurého ostrůvku, ti se k vám ovšem moc mít nebudou a získání jejich důvěry tvoří jednu z hlavních náplní hry. Bude záležet na vašem umu, jestli z nich dostanete potřebné informace – pokud neuspějete, musíte se k cíli dostat bez jejich drahocenných vodítek. Kromě rozhovorů autoři kladou velký důraz také na prozkoumávání světa. Spousta dovedností, ve kterých se můžete zlepšovat, vám dovolí brouzdat prostředím trochu jinou cestou.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Va7Zmu1dd1E” /]


Pokud třeba zainvestujete body do okultismu, naučíte se číst znaky ostrovní sekty, které byste jindy jen prázdně obdivovaly či zcela ignorovali. Přesvědčování vás naučí, jak z lidí dostat informace, které potřebujete k dalšímu postupu, a třeba schopnost páčení zámků… no, vás jednoduše dostane na místa, kde vás nikdo nechce. Schopností je spousta a to, na které se zaměříte, velice silně ovlivní váš průchod hrou.

Ostrované jsou navíc zákeřní a ne vždy vás nasměrují na správnou cestu. Hra vám neřekne, kdy zalžou a kdy naopak říkají pravdu – vše tedy musíte vydedukovat dle vlastní intuice i dosud nasbíraných důkazů. Vaší práci navíc nenapomáhá skutečnost, že v přítomnosti starého božstva postupně přicházíte o svůj zdravý rozum. V tu chvíli nastoupí halucinace, iluze a hororové motivy, na kterých hra údajně šetřit nebude.

Jako správný detektiv máte také zbraň, byť pestrý arzenál rozhodně nečekejte. Pokud si myslíte, že je násilí dobrým řešením, můžete jej využít v několika vypjatých situacích. Rozhodnutí, zda na okultistu zamířit zbraní či nikoliv, máte zcela ve své režii, občas na vás ovšem bude tlačit čas.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=WYaCIpz9We0″ /]


Jak je vidno výše, vaše pátrání po pravdě, která se skrývá na okultismem prolezlém ostrůvku, se může rozvinout do několika zcela odlišných cest. Autoři slibují čtyři různé konce, které se odvíjí od toho, jak jste si vedli během vyšetřování i zda jste za sebou nechali kaluže krve. Pokud jste se tedy cestou ke konci hry zcela nezbláznili.

Nové Call of Cthulhu mě okouzlilo svou dějovou premisou (u lovecraftových adaptací to asi jinak nejde), ale také zasazením a parádní grafikou. Hra by měla vyjít na začátku příštího roku (místo plánovaného letošního podzimu) na PC a konzolích PS4 a XONE.

Čtěte také: GC17: Hororovka Moons of Madness se inspirovala Lovecraftem. Bude to však stačit?

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X