fbpx

Gamescom 2016: Dojmy z FIFA 17

Jak moc na p*del dostal Holda při svém první zápase v nové FIFĚ?

Jakožto milovník fotbalu a držitel ceny Nejlepší (čti jediný) FIFA hráč v Battleforce.cz redakci, jsem se na tuhle kopanou skutečně těšil. EA už na E3 svojí prezentací ukázala, že se sérií FIFA to myslí pořád vážně. Představení Alexe Huntera, jakožto velkého talentovaného hráče Manchesteru United, či show na podiu s Josém Mourinhem se mnou skutečně hnuly. O to víc mě zajímalo, jaké nové vymoženosti si pro nás vývojáři připravili.

V EA stánku FIFA zabírala společně s Battlefield 1 nejvíce místa. Po chvilce hledání volné konzole a následného protivníka začínám svůj první zápas. S mým soupeřem stojícím vedle mě si oba dva náhodně vybíráme Manchester United. Společně jsme se tomu zasmáli a těšili se na první zápas nového dílu v sérii FIFA.

První změny jsem si všiml až při zahrávání standardních situacích. S hráčem jde pohybovat všemi směry, určovat délku rozběhu či úhel oproti balónu. Během autového vhazování může hráč běhat po postranní čáře. Když nastal čas na první roh, změna byla vidět hned na první pohled. Mířidlem určujete přibližný dopad míče. Po letech bez viditelného mířidla jde o celkem zajímavou a lehce revoluční změnu.

fifa17-1

Velkých změn se v FIFA 17 dočkají standardní situace.


Snad největší změna se týká penalt. Na penaltu musíte nejdřív dát hráči povel, aby se vůbec rozběhl a ve správný okamžik stisknout tlačítko pro střelbu. Velkých změn doznalo i samotné míření při penaltách. Penalty se ve FIFA 17 zase více přiblížily brankářskému pořekadlu, že se nedají chytit, leda špatně kopnout. Od minulých dílů, v nichž penalta znamenala automatický gól, došly skutečně velkých změn.

Zápas nebyl na nějaké slavné úrovni. Chyba za chybou, faul střídal faul až se došlo k prodloužení. Nakonec ani prodloužení nerozhodlo o vítězi a na řadu přišly penalty. Ve své rodné dědině mám pověst obávaného ostrostřelce a specialistu na penalty. Rozhodující moment mě nemohl vyvést z míry. Moje první penalta skončila u rohového praporku následovaná dalšími míči z mých kopaček. Tento debakl mě položil na ramena a já prohrál. Mému anglickému protivníkovi jsem nabídl odvetu, bohužel nepřijal.

fifa17-3

FIFA 17 poprvé poběží na Frostbite enginu.


Shrnuto podtrženo, FIFA 17 bude stát za to. Po letech přichází na první pohled viditelná změna. Míření při rozích, ovládání pohybu hráče při standardkách či nová technika zahrávání penalt jsou jen malým výčtem toho, co letos naservíruje hráčům EA. Už jen letošní bohaté transfery budou opravdovým a novým kořením hry.

Všechny články z Gamescomu 2016 najdete zde!

Zdroj:

Vlastní

Zdeněk Holec
Student VŠE, pomocná síla jistého herního portálu a skalní fanoušek Siva.