Gamescom 2016: Star Wars: Battlefront se dočká vesmírných bitev v novém DLC

Hlavní novinkou nového rozšíření ale bude možnost zachránit nebo zničit obávanou Hvězdu smrti známou ze čtvrté epizody Star Wars.

Studio DICE už od vydání Star Wars: Battlefront čelilo tvrdé kritice, že jejich dílo nedosahuje kvalit předchozích dílů. Hře totiž chybělo mnoho módů, které se i v 11 let starém díle nacházely. To nyní vývojáři chtějí alespoň částečně napravit. Bohužel to bude prostřednictvím placeného DLC.

To ponese název Death Star a nabídne nový mód Battle Station – herní verzi bitvy ze čtvrté epizody Star Wars o Hvězdu smrti, i když výsledek může být úplně jiný. Přeci jen největší zbraň Impéria neudělala nic špatného, všichni víme, že Alderaan vystřelil první. Bez ohledu na jakou stranu se přidáte, celá bitva bude rozdělena na tři fáze.

V první fázi se hráči konečně dočkají vesmírných soubojů mezi rebelskými X-Wingy a TIE Fightery. Poté se bitva přenese do útrob Hvězdy smrti, kde se ukáží noví hrdinové ChewbaccaBossk. Nakonec dojde odpálení celé stanice, stejně jako to udělal Luke Skywalker ve filmové předloze.

Death Star DLC bude zdarma pro všechny vlastníky Season Passu, cena pro ostatní hráče a datum vydání zatím známy nejsou. Podle EA bychom se nového módu, hrdinů a dalších přídavků měli dočkat někdy v průběhu září.

Všechny články z Gamescomu 2016 najdete zde!

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.