Domů » Články » Gamescom 2016: VR hraní ještě dlouho nebude mainstream, říká Wargaming

Gamescom 2016: VR hraní ještě dlouho nebude mainstream, říká Wargaming

K 100. výročí tanků jsme si na Gamescomu pokecali s Alexem Bobkem o připravovaných akcích i budoucnosti VR

Hned po příjemném pokecu s producentem Master of Orion na letošním Gamescomu jsme měli možnost prohodit pár slov s Alexem Bobkem, který má na starost oslavy okolo 100 let s tanky i doprovodné srandičky, jako jsou aplikace pro virtuální realitu. I na tu přišla velice zajímavá řeč.

Letošní rok je pro Wargaming důležitý právě pro ono výročí. Od bitvy u Sommy, kde se poprvé objevily železné pásové kolosy, nás dělí přesně 100 let, a 15. září se na londýnském Trafalgarském náměstí uskuteční řada tematických eventů. Dle všeho by se tam měla díky Tankovému muzeu v Bovingtonu objevit i upravená verze tanku Mark IV, která se objevila ve filmu War Horse (Dane, klid, nevolali jsme tě) od Stevena Spielberga. Chystají toho ale mnohem více.

Speciální eventy s virtuálními tanky

Oslavy budou doprovázet i virtuální svět. World of Tanks na PC se připojí herním eventem již 15. září, který dostal název Konvoj. Hráči budou řídit zcela nový typ vozidla, obrněný čtyřkolový Lanchester vyzbrojený rychlopalnými kulomety, které jsou neuvěřitelně pohyblivé. V novém módu bude jeden tým bude chránit Mark I, který se pohybuje po bojišti první světové války. Druhý tým se jej bude pomocí výbušnin snažit zastavit.

Zákopový mód pro World of Tanks na konzolích se objeví 14. září a přinese časově omezený mód obsahující nejen Mark I, ale také exkluzivní konzolovou mapu Thiepval Ridge s 1,2 km2 zalesněným prostorem. Již nyní si mohou konzolisté užít i speciální tank Tiger I „Hammer“, vyzdobený v exkluzivním německém maskování. Co se týče tabletového World of Tanks Blitz, po dobu jednoho týdne, počínaje 19. zářím, budete mít možnost ovládat modifikovaný tank Mark I v lítých bitvách 7 na 7 hráčů.

V útulném lobby Wargamingu jsme si mohli vyzkoušet i milou vychytávku k výročí – speciální aplikaci s VR videem, který kombinuje prohlídku bovingtonského muzea s dokumentární i in-game záběry s Markem I. pokud máte doma kartonovou VR helmičku a zajímáte se trošku o vojenskou historii, aplikace je k dispozici pro iOSAndroid. Video si můžete prohlédnout i níže, ale věřte nám, že bez VR nebude požitek tak intenzivní. Což nám připomíná, že vlastně můžeme hned dvě tyhle karťonové standičky pro smartfouny dát někdy do soutěže.


VR? Fenomén se posouvá pomalu a mainstream z něj ještě nebude

Diskuze se tedy plynule přetočila právě na virtuální realitu. Alex Bobko dodává, že Wargaming jako jedna z mála obrovských herních firem neplánuje žádnou plnohodnotnou hru pro VR. Důvod je zřejmý – chtějí vyčkat a sledovat, jak novodobý herní fenomén přijmou sami hráči. Bobko ale věří, že jako doprovodný, či spíše rozšířený zážitek, umí virtuální i augmentovaná realita posloužit velice dobře.

“V posledních několika měsících jsme vydali několik tematických 360° videí a dočkali jsme se velice vřelého feedbacku. Samozřejmě chceme být součástí tohoto nového průmyslu, ale za mě si myslím, že VR hraní jako takové je ještě v plenkách. A rozhodně ještě nebude mainstream. Vzpomeňme si, jak jsme byli všichni natěšení na sledování 3D filmů či Blue-Ray – obojí už umřelo,” uvádí Alex příklady, proč se k virtuální realitě staví ještě opatrně.

Samozřejmě potenciál VR neignorují a rozhodně se nebrání experimentům, jako je právě 360° video k oslavám 100 let s tanky či starší kousek War Knows No Nation. Na otázku, zdali plánují spectate mód pro World of Tanks, jsme se dočkali pozitivní reakce, a levné kartónové VR helmičky pro chytré telefony vidí jako cestu, jak dostat funkci k širší veřejnosti. Při zmínce o spectate módu pro Dotu 2, který s sebou přineslo HTC Vive, přitakal, že se dívají stejným směrem, především kvůli esportu. Ve formě experimentální ochutnávky se jí ale nedočkáme dříve než na jaře.

Světlejší budoucnost ale věští třeba augmentované realitě, která je díky mobilům mnohem dostupnější. Pokémon GO nepovažuje za opravdovou AR hru – podle něj hra nevyužívá naplno potenciál, který technologie nabízí, konkrétní plány ale neuvedl. Na druhou stranu uznává, že klidné vody rozvíří nejspíš až Playstation VR, jenž by měl přijít již tento podzim. “Na plnohodnotnou VR hru je ale pro nás ještě stále brzo,” uzavřel Alex naši diskuzi.


Source :

Vlastní

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X