Domů » Články » Adventura z prostředí první světové války? Umělecky laděný 11-11: Memories Retold překvapil

Adventura z prostředí první světové války? Umělecky laděný 11-11: Memories Retold překvapil(3 minuty čtení)

Když se potkají Valiant Hearts a Frodo Pytlík

Když jsem mířil na gamescomovou prezentaci Bandai Namco, měl jsem trochu strach. Přeci jen se ve hrách z Dálného východu moc nevyznám, natož v herních zpracování populárních anime. S tím nejspíše vydavatel počítal a druhou půlku prezentace zabrala výhradně západní produkce. Nejvíce mě z této škatulky zaujala adventura 11-11: Memories Retold.

Právě tato adventura z prostředí první světové války pro mě byla největším překvapením německého veletrhu. Na projektu se totiž nejen velká herecká jména, ale také britští animátorští matadoři. Na hře s vývojáři z Digixart spolupracují lidé z Aardman Animations, tvůrci animáků jako Wallace and Gromit, Spláchnutej nebo Ovečka Shaun.

Díky jejich zkušenostem 11-11 opravdu vypadá jako opravdový obraz. Rozhodně nejde jen o hezký efekt z traileru, sám jsem si hru vyzkoušel a můžu potvrdit, si hra svůj půvab drží i za běhu. Rozhodně ale nejde o tradiční zpracování a sám musím uznat, že jedinečný vizuál nebude sedět každému.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=nVgzCv4P3ho” /]

Pokud vám ale umělecké zpracování nevadí, dočkáte se dojemného příběhu se skvělými herci. Hra proti sobě pošle kanadského fotografa a německého vojáka, který hledá svého ztraceného syna. Prvnímu svůj hlas propůjčil Elijah Wood, jeho protějška zase namluvil Sebastian Koch, známý ze seriálu Ve jménu vlasti nebo filmu Životy těch druhých.

Obě postavy jdou do války s různými důvody, přesto ani jeden nechce ostatním ublížit. Nerad bych prozrazoval další zbytek příběhu, ale osud oba vojáky svede dohromady a společně budou muset spolupracovat nejen se sebou, ale i se svými zvířecími mazlíčky. V 11-11 se totiž navíc ujmeme role kočky a holuba.

V demu jsem si mohl vyzkoušet ovládání čtyřnohého chlupáče, ovšem v krátké úvodní sekvenci šlo spíše jen o průchod tunelem k hlavním postavám. Snad se v plné verzi dostane alespoň lehčím puzzlům. Alespoň hraní za obě lidské postavy funguje podobně jako v adventurách od Telltale nebo Dontnod.

Příběh sice začíná v roce 1916, jak ale název hry napovídá, nejspíše se dočkáme i konce války. Právě 11. listopadu v 11:11 bylo podepsáno příměří z Compiègne, a tím také oficiálně skončila první světová válka. Snad se tentokrát dočkáme pozitivnějšího konce než ve Valiant Hearts.

Pokud jsme vás úspěšně namlsali na tohle umělečtější zpracování prvoválečných zákopů, nemusíte dlouho čekat. Datum vydání jen těsně mine to z názvu hry, 11-11 Memories Retold vyjde na PC, PS4 a Xbox One 9. listopadu.

Čtěte také: Battle royale trochu jinak. Parkourový Dying Light: Bad Blood servíruje komorní, ale krvavou zábavu

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X