Domů » Články » Sázka na krásy přírody. V Beyond Blue se i díky BBC podíváte do tajemných hlubin oceánů

Sázka na krásy přírody. V Beyond Blue se i díky BBC podíváte do tajemných hlubin oceánů

Šnorchly připravit!
Beyond Blue

Do baru vstoupí britský indie vývojář, filmař z BBC a expert na podmořský život… Nejde o žádný vtip, ale příběh o zrodu trefně pojmenované hry Beyond Blue. Pracuje na ní tým z E-Line Media, který se pyšní nejen oceněním BAFTA ale také hrou Never Alone, která pojednávala o životě domorodých obyvatel Aljašky. Tentokrát hráče poučí vývojáři o krásách podmořského světa.

Nápad na Beyond Blue přišel zrovna ve chvíli, kdy v BBC dokončovali práci na (extrémně kladně hodnoceném) dokumentárním seriálu Blue Planet II (Modrá planeta II). Vývojáři tehdy chtěli společně s filmaři vytvořit hru na podobné téma, my se tak příští rok dočkáme dobrodružství z hlubin oceánu.

Stejně jako u Never Alone půjde především o hru, vzdělávací složka bude až na druhém místě. Ujmeme se role výzkumnice Mirai, která se svým týmem studuje podmořské živočichy. Samozřejmě v modravých hlubinách potkáme velryby, žraloky nebo medúzy, násilnou hru ale rozhodně očekávat nemáme.

Na Gamescomu mi vývojáři prozradili, že chtěli vytvořit co nejklidnější a nejuvolněnější zážitek. Do žádných potyček se Mirai naštěstí nedostane a klidnou atmosféru podtrhují také navigační systémy. Místo obřích notifikací se na obrazovce rozsvítí jen pár bodů s možnými cíli. V případě nouze lze podržet tlačítko a kolem hlavní postavy se rozsvítí kompas a ukazatel znázorňujících cestu, odkud připlavala.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=lh_dq7ER3T0″ /]

Hlavním úkolem bude průzkum dna oceánu, ať už o samotě nebo s pomocí robotů ovládaných dalšími postavami z posádky. Mirai do ruky také dostane dron, aby se v podmořské tmě mohla pohybovat rychleji. Rozhodně ale v Beyond Blue nenajdete akční honičky jako z filmů s Aquamanem.

Posledním dílkem, o kterém jsem si mohl s vývojáři promluvit, byla výuková část. Pokud najdete dostatečný počet od jednoho druhu zvířat, odemkne se vám o něm záznam v databázi. Kromě zajímavostí od odborníků můžete také zhlédnout videa právě od tvůrců Blue Planet II.

Pokud jste na slova walking simulator alergičtí, Beyond Blue rozhodně nebude hrou pro vás. Pro všechny ostatní má ale nezávislý počin z Velké Británie co nabídnout, ať už jen skrze překrásnou podívanou nebo kopou zajímavých, osvětových a užitečných informací navíc.

Datum vydání je stanoveno na začátek příštího roku, podmořského prozkoumávání sedočkají hráči na PC, PS4 a Xbox One.

Čtěte také: Hledáte hru na relax? V Little Dragon’s Café se staráte o chod kavárny i malého dráčka

Beyond Blue

Source :

Vlastní

X