Domů » Články » Battle royale trochu jinak. Parkourový Dying Light: Bad Blood servíruje komorní, ale krvavou zábavu

Battle royale trochu jinak. Parkourový Dying Light: Bad Blood servíruje komorní, ale krvavou zábavu

Winner, winner, zombie dinner
Dying Light: Bad Blood

Jedním z nejznámějších vývozních artiklů Polska jsou počítačové hry. Nejde jen o Zaklínače nebo chystaný Cyberpunk 2077, úspěchy si připisuje i studio Techland. S kombinací zombie a parkouru posbírali naši sousedé pořádný úspěch a na Gamescom se proto vydali rovnou se dvěma tituly. O Dying Light 2 se budeme bavit jindy, následující odstavce patří Dying Light: Bad Blood.

Se stále řádící horečkou v podobě battle royale se zdá, že se Techland snaží svézt na nejnovějším trendu. Popravdě se vývojáři novým žánrem jen inspirovali a spíše chtějí nabídnout fanouškům Dying Light tak trochu jiný, ale stále zábavný multiplayerový zážitek. Přeci jen má Dying Light tisíce stálých hráčů i tři roky po svém vydání. Battle royale tak berou spíše za hanlivé označení a Bad Blood nazývají brutal royale.

Do prosluněného městečka se vrhne jen 12 přeživších. Hlavním cílem není zabít všechny ostatní, i když lze tímto způsobem také vyhrát. Po mapě jsou rozmístěna různě velká hnízda zombie, ze kterých mají hráči extrahovat body a po nasbírání dostatečného počtu naskočit do vrtulníku. Bohužel se vrtulník loudá a ostatní hráči tak mají dost času vás zabít a nasyslit body pro sebe.

Dying Light: Bad Blood má díky tomu oproti PUBG nebo Fortnite jednu velkou výhodu. Ke hraní není potřeba velký počet hráčů, dvanáctku lidí hravě doplní právě nemrtví. Z těch silnějších půjde získat lepší loot, povětšinou neprůstřelné vesty nebo upgrady pro zbraně. Takové elektrické šoky se na kosu skvěle hodí.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Szg4lOLGu5s” /]

Sbírání zbraní a obvazů se nikterak neliší od ostatních battle royale her. Moc střelných zbraní ale neočekávejte, během dvou zápasů jsem se dostal maximálně k házecím nožům. Zato souboje s mačetami fungují stejně jako v původním Dying Light. S menší bandou nemrtvých jde o rychlý proces, s ostatními hráči nebo většími potvorami už vás ale čeká surové a frenetické mlácení.

Většinu gamescomové prezentace zabralo samotné hraní, mohl jsem si tak vyzkoušet dva zápasy. V prvním jsem udělal tu chybu, že jsem nasbíral dostatek bodů k evakuaci jako první. Ostatním hráčům jsem se poté zviditelnil na mapě a helikoptéru jsem už zaživa ani zdálky neviděl. Naštěstí ani můj vrah nezvítězil – po zasažení výbušného barelu umřeli všichni zbývající hráči. Vývojáři s něčím takovým nepočítali a my tak museli celou hru restartovat.

Druhé kolečko už mělo úspěšnější průběh. Já se sice snažil být méně nápadný, přesto jsem přesilu tří dalších hráčů neporazil. Vítězem se nakonec stal hráč, který překonal svého soka těsně před příletem helikoptéry. V obou případech jsem se bavil, přestože jsem v Dying Light nestrávil tisíce hodin. Rozhodně nepřeháním, podle statistik vývojářů pár lidí strávilo podstatnou část svého života právě v jejich hře.

Příjemnou zprávou je cenovka – Dying Light: Bad Blood bude zdarma. Přesněji si hru bezplatně zahrajete až po jejím vydání. Ještě letos se ale dočkáme early access verze, přičemž vstupenka do ní zaplatíte za necelých 20 dolarů. Jako bonus k ní dostanete pár skinů a herní měnu na nákup dalších. Naštěstí si žádné neférové výhody koupit nepůjde.

Čtěte také: Zuřivá tornáda i létající tanky. Just Cause 4 bude ještě šílenější jízda než doposud

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=cN3kaMfxzBw” /]

Source :
Vlastní
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X