Domů » Články » Fallout 76 klade důraz na týmové hraní a stavbu základny. Tu vám mohou ostatní srovnat se zemí

Fallout 76 klade důraz na týmové hraní a stavbu základny. Tu vám mohou ostatní srovnat se zemí

Take me home, country roads...

Na letošním Gamescomu nám Bethesda naservírovala nejčerstvější informace o svém posledním projektu z Fallout franšízy. Spousta informací vás už zřejmě nezvedne ze židle – a samotný gamescomový trailer nepřekypuje ničím překvapivým – i tak jsme se nicméně dočkali několika novinek a upřesnění. Co všechno nabídne Fallout 76?

Jak už víme z E3 představovačky, Vault 76 je prvním bunkrem, který otevřel svůj poklop po atomovém holokaustu. Na hráčích, co z něj vylezou, spadlo břemeno znovuobnovení civilizace do alespoň nějakého stavu. Ač si Bethesda vyprošuje označení MMO, Fallout 76 bude komornější multiplayerová RPG akce

Každý hráč dostane k dispozici mobilní craftovací stanici, která by měla zároveň sloužit k recyklaci junku na materiály, ze kterých si vyrobíte něco užitečnějšího. Na stavbu vlastní základny kladou autoři velký důraz, a pokud máte za sebou Fallout 4, budete se cítit jako doma. Nástroje pro pokládání panelů, zdí a dalších částí vašeho nového domova se téměř nezměnily. 

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=4N0UUXQmYz4″ /]

Vzhledem ke všudypřítomné radiaci si po vzoru původní série bude třeba hlídat stav ozáření. I když nakonec ani nemusíte, protože se u postavy občas může projevit i nějaká unikátní mutace, se kterou se nakonec naučíte žít. Třeba vám přijde i ta třetí ruka vhod.

Ke změně došlo i u klasických vlastností, které by nově měly určovat, kolik perků v dané oblasti postava zvládne. Ty nyní vzaly na sebe podobu perkových kartiček, které získáte z monster či obchodováním. S nimi půjde aktivovat různá vylepšení vlastností postavy či chování zbraní.

Hra nebude obsahovat NPC (nebo jen naprosté minimum, nepřátele nepočítaje), hráči by tak měli být jedinými, se kterými se ve virginské pustině potkáte. Celý svět nabídne PvP souboje, nicméně na rozdíl od jiných her zde musíte hráče nejdříve vyzvat a získat od protivníka souhlas. Pakliže bez jeho svolení zaútočíte, přitáhnete na sebe pozornost lovců odměn, jelikož na mapě se ostatním zviditelníte. Pokud vás někdo takto uloví, odměnu za svoji hlavu musíte vyplatit z vlastní kapsy.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=M9FGaan35s0″ /]

Asi nejinovativnějším prvkem je možnost odpalování raket s jadernými hlavicemi. Mezi potvorami by se měli jako vzácní bossové pohybovat zmutovaní vojenští pohlaváři, kteří mají po kapsách části kódů k aktivaci ještě plných jaderných sil. Když dáte dohromady tým, který poskládá celý kód, můžete na mapě vybrat cíl a ten srovnat se zemí.

Otázkou však je, jak se Bethesda postará o vybalancování této featury, protože přijít o svoji týdny budovanou vesničku jen proto, že stojí příliš blízko někoho, kdo šlápl na kuří oko rozjařenému pařanovi, je přece jen minimálně nemilé. Co se týče samotné mapy, ta by měla být čtyřikrát rozlehlejší než ve Falloutu 4.

Bethesda slibuje vydání na 14. listopadu tohoto roku s dodatkem, že již nyní je hra ve velmi hratelném stavu – pouze se dolaďují detaily. Do uzavřené bety se půjde dostat předobjednáním Falloutu od vybraných prodejců. A na závěr důležitá informace – Bethesda nebude Fallout 76 distribuovat přes Steam, jak jsme o tom již informovali.

Čtěte také: NVIDIA odhalila novou řadu grafických karet. Modely RTX poběží na architektuře Turing

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=-ye84Zrqndo” /]

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X