Domů » Články » FIFA 19 nebude jen o Champions League. V příběhovém módu nabídne hned tři různé hrdiny

FIFA 19 nebude jen o Champions League. V příběhovém módu nabídne hned tři různé hrdiny(3 minuty čtení)

Tah na branku
FIFA 19

Stejně jako každý rok vyjde nové Call of Duty, z dílen EA vyběhnou nové sportovní tituly. A zatímco Madden 19 se po 10 letech podíval opět na PC, FIFA 19 také zažívá své návraty. Tím hlavním je pochopitelně licence Champions League a pokračování příběhu Alexe Huntera.

Svou gamescomovou půlhodinku s novým fotbalem od EA jsem si užil v exkluzivní společnosti. Americký vydavatel na německé výstavě tradičně obsazuje celou halu v byznys areálu a letos tomu nebylo jinak. Dostat se dovnitř nebývá zdaleka jednoduché, když už se však zadaří, člověku se dostane pořádného servisu. Například PS4 Pro dema s ochutnávkami nadcházejících novinek.

Jako první jsem okusil Ligu mistrů. Ve finále jsem se s Manchesterem United postavil Borussii Dortmund. Moje volba se neřídila osobními sympatiemi, spíš jsem se obával zkušenějších týmů. Přesto jsem potupně prohrál 0:1 a ceněný pohár jsem přenechal německému soupeři.

Přestože jsem s předchozími dvěma ročníky strávil pár hodin, přišel mi letošní díl o něco líbivější. A nešlo jen o grafiku, o kterou se stará engine Frostbite. Hráči působí přirozeněji a míče ztrácí i vyhrávají podobně jako jejich živé protějšky. Bohužel novinku zvanou „načasované zakončení jsem vyzkoušet již nestihl.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=zX0AV6yxyrQ” /]

Champions League se úzce pojí s příběhovým módem, s nímž FIFA přišla před dvěma lety. V demu jsem se v kůži Alexe Huntera dostal do sestavy Realu Madrid, a než jsem vůbec vyběhl na trávník, dal jsem si menší tréninkové kolečko s hvězdami jako Modrić nebo Bale. Na hřišti jsem opět ovládal celý tým, jen jsem dostal speciální úkoly pro svého borce.

Novinkou, kterou mi demo představilo skrze cutscénu před zápasem, jsou nové hratelné postavy v příběhu. Vedle Alexe Huntera se tentokrát ujmeme dalších dvou postav známých z předchozích dílů – Danny Williams a Kim Hunterová. Letošní díl uzavírá příběhovou trilogii, EA tedy chce vše zakončit pořádným nášupem.

Co už jsem si bohužel nestihl vyzkoušet, byl survival mód. V něm se proti sobě postaví dva týmy, po každém vstřeleném gólu ale jeden z vašich hráčů opustit hřiště. I zde platí fotbalové pravidlo, že na hřišti musí být minimálně sedm hráčů z každého týmu. Po pěti gólech hra pochopitelně skončí. Skvělým bonusem je možnost před zápasem vypnout rozhodčího.

FIFA 19 opět vypadá jako posun tím správným směrem, i když nejde o pořádný skok. Pro fanoušky fotbalu bude minimálně licence Champions League velkou motivací k upgradu od předchozích ročníků. Jen škoda, že se do výběru opět nedostala naše domácí liga.

Tradiční fotbalový nášup přijde 28. září pro PC, PS4 a Xbox One, Nintendo Switch, PS3 a Xbox 360. FIFA 19 by se zároveň měla objevit všem předplatitelům Origin Access Premium.

Čtěte také: Antické Řecko na obzoru. Assassin’s Creed Odyssey vyjde již za necelý měsíc – rozjedete ho?

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=lrr3BnsU1Qs” /]

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X