Domů » Články » Zuřivá tornáda i létající tanky. Just Cause 4 bude ještě šílenější jízda než doposud

Zuřivá tornáda i létající tanky. Just Cause 4 bude ještě šílenější jízda než doposud(3 minuty čtení)

Vystřelovací háky vs. přírodní katastrofy

Velká prezentace Square Enixu v předvečer Gamescomu nebyla jen o Life is Strange 2. Druhou polovinu předváděčky věnoval vydavatel obřímu a chaotickému pískovišti s názvem Just Cause 4. I tentokrát se ujmeme role profesionálního revolucionáře Rica Rodrigueze, avšak rozsah jím způsobené destrukce bude mnohonásobně větší než kdykoliv předtím.

Vše začíná s novým hřištěm – tentokrát půjde o fiktivní jihoamerický stát nazvaný Solis. Do něj tvůrci zabudovali několik biomů, od překrásných hor se dá přeletět nad obilnými poli až do vyprahlé pouště. Každá část mapy má navíc „sub-biomy“, v poušti tak narazíte například na oázu nebo rozlehlý důl. Pochopitelně díky tomu můžeme mluvit o největší mapě v historii série.

Vývojáři během své prezentace odhalili nemalou část herního světa a rovnou ji podrobili praktické zkoušce. Vedle padáku se vrací wingsuit, který byl představen ve třetím díle. A samozřejmě nechybí ani grappling hook, jenž se dočkal pořádného upgradu.

Nyní Rico svůj hák může také pořádně vyšperkovat. Chcete vystřelovat trysky? Jasně, do toho. A co nafukovací balóny jako v Metal Gear Solid V? Není problém. Co rovnou tyhle balónky i ovládat? Možná se budete divit, ale také to půjde. Různá vylepšení můžete kombinovat, přičemž podle vedoucího vývoje Francesca Antolliniho tak půjde vytvořit rovnou stovky tisíc různých variant.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=T_y-EZXpuQY” /]

Na začátku je Rico ovšem tradičním chudáčkem a k pořádnému vybavení se musí teprve probojovat. Odměn naštěstí nebude málo – vývojáři ukázali tucty a tucty různých tanků nebo stíhaček. A hned taky jedno bojové vozidlo přivolali z nebes.

Z kontejneru jim komicky vypadl příliš velký tank. Místo prostého ježdění po poušti na něj ale připojili i výše zmíněné ovladatelné balónky. Tank se následně vznesl do nastavené výšky a vývojáři již vesele odpalovali protirevoluční jednotky a výbušné barely hezky z výšky. V Just Cause 4 se meze nápadům prostě nekladou!

Nejdůležitější novinkou ale jsou přírodní katastrofy. Ve videu níže můžete vidět hojně propagované tornádo, ve hře ovšem bude řádit mnohem více rozhněvaných živlů. Během prezentace vývojáři zdálky ukázali na pouštní bouři, následně zazoomovali na „normální bouřku“.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=uby0TWGrXdk” /]

V meteorologickém ústavu vývojáři vysunuli pár antén, čímž přivolali bouřkové mraky. Blesky vždy zasáhnou nejvyšší bod pod mrakem, pokud tedy Rico zrovna větrá svůj wingsuit, má hodně velký a bolestivý problém. Přírodu může ale použít ve svůj prospěch – stačí zaletět pod nepřátelský vrtulník a voilà, vrtulník už není.

Všehovšudy je Just Cause 4 obrovským pískovištěm plným výbuchů, přírodních katastrof a vystřelovacích háků. Zda půjde o plnohodnotného nástupce třetího dílu, se zatím neodvážím říct. Pokud jste jej ale vynechali, případně zůstáváte sérií nepolíbení, vypadá čtvrtý díl jako skvělá koupě.

Chaosu a ničivých živlů se dočkáme až za pár měsíců. Datum vydání Just Cause 4 je stanoveno na 4. prosinec pro PC, PS4 a Xbox One.

Čtěte také: The Crew 2 se na konci měsíce dočká DLC zdarma. Gator Rush přinese do hry vznášedla

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=9Zv3zA_7CjQ” /]

Source :
Vlastní
X
X