Domů » Články » Autoři Until Dawn startují sérii kratších hororových her. První z nich bude Man of Medan

Autoři Until Dawn startují sérii kratších hororových her. První z nich bude Man of Medan

Pojďte pane, budeme se bát

Studio Supermassive Games na sebe upozornilo především hororem Until Dawn. S ovlivnitelným příběhem a hvězdným obsazením vývojáři vykouzlili jeden z nejžádanějších exkluzivních titulů pro Playstation 4, přestože se hra dočkala místy rozpačitějšího přijetí. Ovšem díky zájmu o tento kousek se vývojářům podařilo uzavřít spolupráci s vydavatelem Bandai Namco, který zveřejnil jejich společný projekt – Man of Medan.

Už při prezentaci dal japonský vydavatel najevo, že posilování své pozice na západním trhu myslí vážně. Man of Medan je totiž první hrou z antologie nazvané The Dark Pictures. Podle dohody vývojáři každý rok vydají dvě kratší hororové hry velmi podobné právě Until Dawn. Délkou se budou držet kolem pěti nebo sedmi hodin a tématem bude vždy moderní folklór.

V prvním z titulů se skupinka mladých potápěčů v jižním Pacifiku dostane na palubu japonské válečné lodi. Jak jste již mohli uhodnout, zrezivělá loď z druhé světové nevěstí nic dobrého. Všem zúčastněným půjde o život a s každým rozhodnutím se může hlavní postava přiblížit k smrti.

Hned po prezentaci jsem si Man of Medan mohl okamžitě vyzkoušet. Jedné z rolí se zhostil Shawn Ashmore, kterého můžete znát z nových X-Menů nebo Quantum Break. V Supermassive to se známými obličeji ve hrách prostě umí.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=eusWj-jliJM” /]

Hratelnost se od Until Dawn také moc neliší. Svou postavu jsem ovládal buď zpoza ramen nebo z různých fixních bodů, jako tomu bylo v dřívějších dílech Resident Evil. Po prokleté lodi byly rozesety sběratelské předměty a nechyběly ani QTE eventy.

Popravdě na mě lekačky v jasně nasvíceném stánku na Gamescomu moc neděsily, i tak jsem se ale dočkal několika „zářných” momentů. Nejlepší způsob, jak si Man of Medan užít, bude zřejmě se sluchátky v uších a v naprosté tmě, jak to u hororových titulů bývá. Snad se ale finální hra nebude držet pouhých lekaček a zkusí zasít strach i jinými způsoby.

Pokud si Supermassive Games udrží úroveň kvality předchozích titulů, či dokonce zvednou svou laťku, máme před sebou velmi zajímavou sérii her. Posledním velkým otazníkem je cenovka, kterou bych u tak krátkých her čekal kolem 30 dolarů.

První dávky hororu v Man of Medan z temné antologie se dočkáme někdy v průběhu příštího roku na PC, PS4 a Xbox One.

Čtěte také: Adventura z prostředí první světové války? Umělecky laděný 11-11: Memories Retold překvapil

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=8nOQ8kso6RQ” /]

Source :
Vlastní
X
X