Domů » Články » The Sinking City nabídne hororové souboje a detektivní práci ve světě Lovecrafta

The Sinking City nabídne hororové souboje a detektivní práci ve světě Lovecrafta(3 minuty čtení)

Aneb když Sherlock Holmes přijde o rozum
The Sinking City

Když se vyřkne jméno Sherlock Holmes, vybaví se nejčastěji literární hrdina nebo jeho filmová zpracování. Zkušenější hráči si možná navíc vzpomenou na výborné adventury z dílny ukrajinského studia Frogwares. A přestože se v The Sinking City posouvají k jiné knižní klasice, jejich podpis je stále jasně rozeznatelný.

Na Gamescomu jsem si mohl The Sinking City vyzkoušet přímo v indie aréně a už při příchodu byl ze hry Lovecraft cítit na sto honů. Zatímco jeden z vývojářů ukazoval demo na monitoru, na televizi opodál hrál stále dokolečka podivný trailer, v němž hlavní postava neustále umírala.

Pokud máte slabost pro mýtického Cthulhu a další mýtická stvoření, ukrajinští tvůrci vás rozhodně potěší. Hra se odehrává v severoamerickém městě Oakmont ve 20. letech minulého století. Žádné okázalé party jak u Velkého Gatsbyho zde nečekejte. Město je pod vodou, obyvatelé šílení a všichni přeživší jsou terorizováni nadpřirozenými silami.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=zEy2rUEC1gM&feature=youtu.be” /]

Vizuálně se The Sinking City od Sherlocka Holmese moc neliší, Frogwares svůj styl rozhodně nezapřou. Avšak co mě překvapilo, byla samotná hratelnost. V jednom z nepotopených sklepů na mě vyskočila banda příšer a já se musel bránit ikonickým Thompsonem s bubnovým zásobníkem. Během půlhodinového dema působilo střílení naštěstí jako v ostatních third -person akcích, i když jde o prvotinu těchto tvůrců.

Na druhou stranu vyšetřování je pro ukrajinské vývojáře téměř denní chléb. Hlavní hrdina je bývalý soukromý detektiv, tudíž se obyvatelům sužovanými monstry rozhodne pomoci. Nebude to pochopitelně zadarmo a postupem času se dozví více nejen o potopeném městě, ale také o sobě samotném. Stejně jako mnoho dalších trpí nočními můrami, které ho do Oakmontu táhnou.

Jediné dva prvky, které mě doopravdy znervóznily, byly sbírání surovin a otevřený svět. Nábojů nebude podle slov vývojářů nikdy nazbyt a craftungu se tak nevyhnete. Právě podobný systém dokázal potopit více nadějných her a podle dema nemůžu říci, jak moc jej tvůrci propracovali. Otevřený svět zase vypadá obrovsky a nabízí body pro rychlou přepravu, u něj se ale bojím, zda nebude až moc prázdný nebo rozlehlý.

Každopádně The Sinking City vypadá jako jasná evoluce od adventur se světoznámým detektivem. Atmosféra působí pořádně úzkostlivě a vyšetřování může v Lovecraftově světě vytvořit spoustu možností. S jistotou uvidíme 21. března příštího roku, kdy hra vyjde na PC, PS4 a Xbox One.

Čtěte také: Smrtící balet a mluvící banány. To vše a více nabídne My Friend Pedro

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=t5Lf37fXvKU” /]

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X