Domů » Články » Teenagerské problémy zde nehledejte. Twin Mirror slibuje temný a dospělý příběh

Teenagerské problémy zde nehledejte. Twin Mirror slibuje temný a dospělý příběh

Když vaše svědomí zní trochu jako kr...
Twin Mirror

Co mají společného novinář s rozdvojenou osobností a puberťačka cestující časem? Přece své tvůrce! Francouzské studio Dontnod se po vydání první série Life is Strange rozhodně nenudilo. Kromě RPG Vampyr makali na pokračování melancholické teenagerské adventury, ale také dospělejší Twin Mirror.

O adventuře jsme se dozvěděli již během E3 formou krátkého teaseru, až na gamescomové prezentaci Bandai Namco se pak objevil samotný gameplay. Co víc, úvodní sekvenci jsem si na veletrhu mohl přímo zahrát. A novinek nebo rozdílů oproti Life is Strange jsem našel více než dost.

Nejdůležitější bylo odhalení druhé hlavní postavy. Sam Higgs totiž nemá hlavu úplně v pořádku a do všeho mu kecá jeho ďábel na rameni. Pokud jste hráli Batman: Arkham Knight, funguje Samův kamarád podobně jako Joker. Vkus na oblečení mají navíc stejný, jen zlý Sam alespoň vypadá, že umí používat sprchu.

Podstatnou součástí dema tvořilo vyšetřování a Samův „palác mysli“. Sam se probudí v pokoji, v koupelně najde krvavou košili a nemá na poslední noc jedinou vzpomínku. Po pokoji jsem musel posbírat indície a poté je ve snové lokaci poskládat, abych záhadu alespoň trochu objasnil.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=KovDDJHpXY4″ /]

První vstup do tohoto surrealistického prostředí je hodně dramatický, při vyšetřování do něj už ale naskočíte zmáčknutím jediného tlačítka. V demu jsem musel dát události z předchozí noci do správného pořadí. Párkrát se mi skládání nepovedlo a hra mě musela vrátit zase zpátky. Nejspíše se tak nedočkáme špatných výsledků, jak nám dovolil herní Sherlock Holmes a jeho vyšetřování.

Z kratičkého úseku je ale jasné, že Twin Mirror nabídne mnohem dospělejší příběh. Atmosféra byla značně depresivní a prostředí surrealistické, čemuž nasvědčuje i grafika. Dontnod tentokrát vsadil na realistické ztvárnění, které bohužel ani na PS4 Pro nevypadalo zrovna nejlépe.

Zda se kvalita příběhu vyrovná Life is Strange, se také zatím bojím říci. Adventury od Dontnod mám rád a hrátky s rozdvojenou osobností určitě nabídnou spoustu nových možností. Velkým otazníkem jsou stále volby hlavní postavy a jejich vliv na děj. Je docela možné, že nás tentokrát čeká čistě lineární zážitek, což ale nemusí být nezbytně špatně.

Co se týče délky, Twin Mirror dostane „pouze“ tři epizody. První se dočkáme již na začátku příštího roku na PC, PS4 a Xbox One.

Čtěte také: V The Endless Mission si postavíte vlastní hru. Bez programování a s tunou možností

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=2A2rnXj5tQs” /]

Source :

Vlastní