Gamescom reaguje na teroristy. Zvyšuje bezpečnostní opatření, zakazuje gumové meče

Letošní Gamescom se neobejde bez bezpečnostních rámů, kontrol zavazadel ani zákazů zbraní

Přestože se navenek tváříme jako elitní herní novináři, kteří k drzým otázkám pro vývojáře nechodí daleko, stále jsme zároveň i chudé studentské socky a neštítili jsme se brát vlastní svačiny a pití na Gamescom, největší herní veletrh Evropy, abychom ušetřili nějaké to nuzné €. No, letos je tomu konec a vlastní jídlo už přes vstupní turnikety nedostaneme.

V reakci na dění v Evropě, jmenovitě narůstající obavy z teroristických útoků, se i organizátoři v Kolíně nad Rýnem rozhodli pro přísnější bezpečnostní opatření. V celém areálu jsou zakázány atrapy zbraní, a to nejen historické či futuristické pušky, ale i magické staffky i gumové meče. Cosplayeři s Mrazivým smutkem ani vysavačů z Krotitelů duchů budou tedy mít smůlu, pokud neprojdou speciálním “výběrovým řízením”. S tím souvisí i nově zavedené bezpečnostní rámy a prohledávání zavazadel. Organizátoři doporučují všem, aby “vše nepotřebné” nechali doma.

Nová pravidla platí nejen pro návštěvníky, ale i byznysové partnery, hosty a nás, novináře. Upřímně se organizátorům nedivíme – Kolín nad Rýnem byl v posledních měsících divočejším městem a Německo už má násilí až po krk. Můžeme počítat s tím, že se tato bezpečnostní opatření objeví i na dalších ročnících. Pro porovnání se minulé ročníky obešly jen s nečetnými hlídkami, kontroly se prakticky nedělaly vůbec a dokonce jsme párkrát potkaly partu s airsoftkami, jak cosplayují Payday 2.

Stánkaři se musejí nahlásit dopředu, pokud jejich cosplayeři (třeba Geralt z Rivie) budou mít u sebe atrapy zbraní. Co se týče naší účasti na Gamescomu 2016, letos se asi obejdeme bez velkých natáčecích pomůcek. Vlogy budeme dělat až z pronajatého baráku. Držte nám palce, ať se celá akce obejde bez větších problémů.

Všechny články z Gamescomu 2016 najdete zde!

gamescom kolín


 

Zdroj:

Tisková zpráva Koelnmesse

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz