Domů » Články » GC17: Čeští streameři se vrhli do turnaje PUBG. Skončili těsně pod bednou

GC17: Čeští streameři se vrhli do turnaje PUBG. Skončili těsně pod bednou

Úspěch našinců na německém bojišti

Popularita PlayerUnknown’s Battlegrounds roste raketovou rychlostí a gamescomový turnaj ukázal i jeho e-sportový potenciál. Gamescom PUBG Invitational v německém Kolíně nad Rýnem pozval všechny zájemce do své první mezinárodní bitky, kam se procpali i Češi.

Celkově se bojovalo o tučných 350 tisíc dolarů a tunu věcných cen. Z divokých kvalifikací vylezla i dvojice českých streamů – Mazarini a Spajkk. Ti se následně vrhli na bitevní pole v kategorii Duo FPP, tedy zápasů dvojic z pohledu první osoby. Závěrečná kulka od Spajkka zajistila českému duu nečekanou výhru v prvním kole.

V dalších kolech se sice postupně sešoupli dolů, nakonec ale skončili těsně pod bednou. Odnesli si ovšem 4 000 dolarů, grafickou kartu GTX 1080ti a nějaké ty reklamní předměty s motivy PlayerUnknown’s Battlegrounds. Dvojice na pátém si místě třeba neodnesla nic, tudíž i bramborová medaile byla v tomto případě důvodem k oslavám.

Pro českou herní scénu je to fantastický úspěch. Mazarini i Spajkk jeli na turnaj na vlastní pěst a vrátili se nejen s nádhernými cenami, ale i uznáním mezinárodní PUBG komunity. „Stále si přijdu, že to není realita, ale sen. Moravák, co po nocích a ve veškerém volném čase hraje počítačové hry, jak by starší řekli, jde na noční do práce, 40 hodin nespí a pak vlastně zažije toto. Nedokáži popsat svoje pocity. Díky!“ napsal Spajkk na své facebookové stránce.

Mimochodem, Lauren “Pansy” Scottová, komentátorka ESL a celého PUBG turnaje, dávala české dvojici vysoké naděje, jelikož sama sledovala Mazariniho progamingovou kariéru z Call of Duty 4. Doufejme, že uvidíme kluky znovu v akci – nezlobili bychom se za oficiální PUBG turnaj v naší české kotlině.

Čtěte také: Legendární série se vrací. Microsoft oznámil Age of Empires 4

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X