fbpx
Domů » GC17: Božské MMORPG Skyforge zamířil na PS4. Podaří se mu překonat konkurenci?

GC17: Božské MMORPG Skyforge zamířil na PS4. Podaří se mu překonat konkurenci?(2 minuty čtení)

Zaujme konzolovou základnu hráčů?

MMORPG Skyforge od ruských Allods Team a osvědčených Obsidian Entertainment je s námi již od roku 2015. Od té doby ušel kus cesty a nyní nově přichází i na konzole s pár zajímavými mechanikami, které by mohly žánr oživit. Podaří se mu to?

V čem je Skyforge vlastně tak jiný oproti ostatním MMORPG? Podle slov vývojáře, který předváděl gamescomovou prezentaci, to jsou především dvě hlavní herní mechaniky. První z nich jsou herní třídy. Na účtu má každý hráč jednu jedinou postavu, jež není vázána na žádnou herní třídu, ale může si je v průběhu hraní libovolně přepínat. Chybí vám healer do dungeonu? Navléknete se do léčitelského. Je nouze o tanka? Nahodíte štít a můžete se řezat s monstry v předních liniích.

Druhou herní mechanikou jsou pravidelně se střídající end-game sezóny. Během každé se setkáváte s jinými nepřáteli. Kromě vzhledu mají také jiné schopnosti a obsah pro nejvyšší úrovně je v každé sezóně trochu jiný, což hře slušně přidává na pestrosti. Všechny tyto herní mechaniky zní opravdu dobře. Musím říct, že jsem i po mých neblahých zkušenostech s World of Warcraft (9 let hraní v kuse a zanedbávání všeho ostatního) přemýšlel, že bych Skyforge dal šanci.


Naneštěstí jsem dostal možnost si hru na kolínském výstavišti vyzkoušet. Všechny tyto dobré nápady v mých očích bohužel ubíjí zastaralá grafika a neskutečně plochý gameplay. Souboje mě nebaví, hra se hýbe, jako byste byli levitující objekt v nepovedené laboratorní simulaci reálného světa, a celé to vypadá, jako byste tam ani nepatřili.

Jedinou drobnou úpravou v konzolové verzi prošel soubojový systém, přizpůsobený ovladačům. Je pravda, že Skyforge na PS4 moc početnou konkurence nemá, alespoň mezi free-to-play MMORPG – pouze Neverwinter a Star Trek Online. Oba dva tituly jej ovšem výrazně převyšují. Zajímavé nápady jsou ubity nudným soubojovým systémem a škaredou grafikou. Škoda. Pokud si chcete na hru udělat vlastní názor (a máte přeplacené PS Plus, na Playstation Store je hra již dostupná.

Čtěte také: GC17: Monster Hunter Stories je černým koněm letošních RPG her

Source :

Vlastní