fbpx

GC17: StarCraft 2 dostane nový obsah do kooperace. I pro F2P verzi hry

Dehaka a jeho horda zergských oblud zamíří do kooperativních misí

Remaster prvního a původního StarCraftu spatřil světlo světa už v létě. Co má ale Blizzard připraveného pro StarCraft 2? Především hromadu novinek do kooperativních misí. Část z nich si mohou užít i majitelé Starter edice, která pro všechny bezplatně ke stažení. Hlavním tahákem bude ovšem Dehaka, který rozšíří řady velitelů.

Kooperace obsahuje v plné verzi hry 13 velitelů Terranů, Zergů i Protossů, z nichž jsou první tři zcela zdarma. Vrchní designér David Sum se na letošním Gamescomu rozmluvil převážně o novém Commanderovi, jímž bude Dehaka. Jeho hratelnost se točí především kolem sbírání esencí – čím více jich hráč nasyslí, tím větší a silnější Dehaka bude. Společně se zergskou obludou cestují i tři vůdci smeček prvotních Zergů. V misích budou fungovat jako budovy, hráč si je ale může i zavolat na pomoc do boje.

Další novinkou budou War Chests. Jejich zakoupením hráči přispějí na chod starcraftího e-sportu a mohou z nich získat především kosmetické předměty, například skiny nebo portréty. Blizzard neotálel ani v oblasti úpravy jednotek. Terranský Raven dostane zcela nové ability a jejich MULE bude konečně schopný těžit ložiska plynu. 

Nemalých změn se samozřejmě dočkají i další rasy. Protosský Nexus se pochlubí novými obrannými možnostmi, Stalkeři si zvýší poškození a Mothership Core bude zcela odstraněn. Naproti tomu zergský creep dostává o něco důležitější roli, protože infikovaní Terrani na něm budou mít bonusy k bojovým vlastnostem.

Hra se také dočkala nové kooperativní mapy Malwarfare. Co se týče ryze singleplayerového obsahu, zřejmě už se žádného nedočkáme – jak David ostatně potvrdil na své prezentaci, Blizzard se chce zaměřit především na klasický multiplayer, kooperativní režimy a e-sportovou scénu.

Čtěte také: GC17: Češi opět bodují. Stali se mistry světa v Hearthstone Global Games

Zdroj:

Vlastní

Tomáš Polej
Externí redaktor portálu Battleforce.cz, s oblibou říká, že reálný svět má oproti počítačovému špatnou grafiku. Spisovatel v očekávání na vydání bestselleru. Email: t.polej@gmail.com