Domů » Články » VIDEO: Ghost of Tsushima se chlubí působivými záběry středověkého Japonska i krvavou akcí

VIDEO: Ghost of Tsushima se chlubí působivými záběry středověkého Japonska i krvavou akcí

Krev. Useknuté končetiny. Feudální Japonsko
Ghost of Tsushima

Oznámení Ghost of Tsushima pro nás bylo velmi milým překvapením. Sony si většinou velké tituly schovává až na E3, přesto jsme se výletu do feudálního Japonska dočkali již vloni na Paris Games Week. Až letos jsme ale viděli první záběry ze hry.

Na podzim jsme se dozvěděli, že budeme hrát za jednoho z přeživších samurajů na ostrově Cušima (ano, tak zní česká transkripce z japonštiny). Hra je totiž zasazena do roku 1274, kdy do Japonska vtrhla mongolská horda a s původními obyvateli se moc nepřátelí. Ačkoliv hra vychází z historických reálií, autoři se ale nechtějí držet historické akurátnosti.

Hlavním hrdinou bude osamělý válečník Džin Sakai, kterého představuje skoro devítiminutové video. V něm se náš samuraj nejen kochá překrásnou, byť depresivně laděnou japonskou krajinou – brzy se dostává do křížku s mongolskými vojáky. A rozhodně se s nimi nemazlí.

[arve url=”https://youtu.be/kSAvzeopPC8″ /]


Gameplay vypadá svižně a brutálně, což jistě poznáte už podle několika prvních precizních seků katanou. Skoro se zdá, že se vývojáři inspirovali u For Honor nebo arkhamovské série s Batmanem. Krásně působil i lehký parkour nebo plížení, s nímž Džin překvapil partičku nájezdníků ve svatyni.

Stejně jako v samurajských filmech čeká hlavní postavu zrada a smíření. Díky absenci HUDu vypadala celá hra překrásně, avšak podle slov vývojářů se alespoň několika menších pomocníků přeci jen dočkáme. Kdybychom ale dostali možnost ukazatele vypnout úplně, moc bychom se nezlobili.

Ghost of Tsushima od Sucker Punch (kteří mají na kontě třeba inFamous) vyjde exkluzivně na PS4, datum vydání zatím stanoveno není. Nejspíše se výletu do feudálního Japonska dočkáme až příští rok. Pokud by měla hra vyjít ještě letos, Sony by se s datem určitě pochlubilo. Další novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce.

Čtěte také: EA odhalilo nové Command & Conquer: Rivals. Půjde ovšem o mobilní hru

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=MUz539AeC5Y” /]

Source :
Tisková konference Sony
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X