Domů » Články » Herní novinky » Bolívie si stěžuje francouzské ambasádě. Kvůli Ghost Recon: Wildlands

Bolívie si stěžuje francouzské ambasádě. Kvůli Ghost Recon: Wildlands

Uražený stát se dokonce hodlá soudit

Jestli si na něčem dává Ubisoft záležet, tak na autenticitě prostředí. Jen se podívejme, jak věrně dokázal zpracovat jednotlivé historické éry v sérii Assassin’s Creed či postapokalyptickou vizi New Yorku v The Division. Ne vždy se ale ona autenticita setká s kladnými ohlasy.

Přesně to je případ bolívijské vlády. Jihoamerický stát totiž poslal formální stížnost francouzské ambasádě, protože Ghost Recon: Wildlands údajně zobrazuje Bolívii ve špatném světle. Francie by podle požadavků měla do vývoje zasáhnout, jinak bude Ubisoft čelit soudnímu sporu.

Ubisoft již vydal své prohlášení, kde potvrdil, že se jedná o fikci vytvořenou čistě pro pobavení. Bolívie byla pro hru vybrána jen proto, že má překrásnou scenérii a bohatou kulturu. O urážku celé země se tedy nejedná, i když to tak bolívijští úředníci nevidí.

Doufáme tedy, že se Bolívie a Francie dokáží dohodnout a my se nedočkáme obřího soudního procesu o lokaci Ghost Recon: Wildlands. Přeci jen podobné výhrůžky v minulosti zkoušela rodina angolského rebela nebo bývalý diktátor Noriega proti Call of Duty. Naštěstí se jejich spory moc daleko nedostaly.

Ghost Recon: Wildands vychází již 7. března na PC, PS4 a Xbox One. My už pilně recenzujeme.

Čtěte také: Redakční první hraní: Ghost Recon: Wildlands (beta)

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X