Gluchovskij: „Příběh knižního Metra končí. Navážou na něj už jen hry“(2 minuty čtení)

Dalšího pokračování knižní ságy se už prý nedočkáme, bohužel

Je tomu už více jak měsíc, kdy došlo poměrně nenápadně k odhalení herního pokračování série Metro, které se mělo podle zveřejněné časové osy objevit již v příštím roce. Vývojáři však dlouho neotáleli a ihned po rozšíření těchto zpráv přišli s vlastním vyjádřením, kde vydání v roce 2017 popřeli. Od té doby se po knižním autorovi i celé post-apokalyptické sérii slehla zem. 

Nyní se autor knižní předlohy Dmitrij Gluchovskij opět ozval a přinesl novinky, které jeho fanoušky určitě nepotěší. Podle autora je Metro 2035 posledním dílem této knižní série a v budoucnu se už bohužel žádného dalšího pokračování nedočkáme. Dmitrij už na všechny podstatné otázky ohledně hlavní postavy odpověděl ve svých knihách, a tak už další titul z tohoto temného prostředí napsat neplánuje. To prý však neznamená, že by jeho příběh nemohl pokračovat i v jiných médiích.

Jelikož má autor knižních předloh velmi dobrý vztah jak s vývojářským studiem 4A Games, tak i vydavatelstvím Deep Silver, a jejich tvorbu si neustále vychvaluje, vyzývá fanoušky k tomu, aby se s dalšími případnými dotazy ohledně herního pokračování obraceli přímo na ně. Příběhovou pochodeň definitivně přebírá herní série. „Hry, filmy a knihy se od sebe liší. Nemůžete jen tak překlopit knihu do filmu nebo hry, protože každá z těchto platforem hraje dle svých pravidel. Každá forma umění vyžaduje jiný přístup“, sdělil sám autor svým fanouškům na redditu.

„Vývojáři herní série Metro předvedli skvělou práci s přetvořením mých knih do herní podoby. Původní znění z knižní předlohy nechali nepozměněné a je vidět, že máme stejný pohled na to, jak by měla apokalypsa vypadat.“, prohlásil Dmitrij Gluchovskij ve své zprávě.

Čtěte také: Metro se nekoná – Deep Silver ho neplánuje na příští rok

Source :

VG247

Radek Procházka
Jablíčkář s love/hate vztahem pro Dotu, který dělá recenze her z pohledu opravdu průměrného až silně podprůměrného hráče.