Gluchovskij: „Příběh knižního Metra končí. Navážou na něj už jen hry“

Dalšího pokračování knižní ságy se už prý nedočkáme, bohužel

Je tomu už více jak měsíc, kdy došlo poměrně nenápadně k odhalení herního pokračování série Metro, které se mělo podle zveřejněné časové osy objevit již v příštím roce. Vývojáři však dlouho neotáleli a ihned po rozšíření těchto zpráv přišli s vlastním vyjádřením, kde vydání v roce 2017 popřeli. Od té doby se po knižním autorovi i celé post-apokalyptické sérii slehla zem. 

Nyní se autor knižní předlohy Dmitrij Gluchovskij opět ozval a přinesl novinky, které jeho fanoušky určitě nepotěší. Podle autora je Metro 2035 posledním dílem této knižní série a v budoucnu se už bohužel žádného dalšího pokračování nedočkáme. Dmitrij už na všechny podstatné otázky ohledně hlavní postavy odpověděl ve svých knihách, a tak už další titul z tohoto temného prostředí napsat neplánuje. To prý však neznamená, že by jeho příběh nemohl pokračovat i v jiných médiích.

Jelikož má autor knižních předloh velmi dobrý vztah jak s vývojářským studiem 4A Games, tak i vydavatelstvím Deep Silver, a jejich tvorbu si neustále vychvaluje, vyzývá fanoušky k tomu, aby se s dalšími případnými dotazy ohledně herního pokračování obraceli přímo na ně. Příběhovou pochodeň definitivně přebírá herní série. „Hry, filmy a knihy se od sebe liší. Nemůžete jen tak překlopit knihu do filmu nebo hry, protože každá z těchto platforem hraje dle svých pravidel. Každá forma umění vyžaduje jiný přístup“, sdělil sám autor svým fanouškům na redditu.

„Vývojáři herní série Metro předvedli skvělou práci s přetvořením mých knih do herní podoby. Původní znění z knižní předlohy nechali nepozměněné a je vidět, že máme stejný pohled na to, jak by měla apokalypsa vypadat.“, prohlásil Dmitrij Gluchovskij ve své zprávě.

Čtěte také: Metro se nekoná – Deep Silver ho neplánuje na příští rok

Zdroj:

VG247

Radek Procházka
Jablíčkář s love/hate vztahem pro Dotu, který dělá recenze her z pohledu opravdu průměrného až silně podprůměrného hráče.