Domů » Články » Herní novinky » God of War je i prodejním úspěchem. Za první tři dny prodal přes tři miliony kopií

God of War je i prodejním úspěchem. Za první tři dny prodal přes tři miliony kopií

Kratosův výlet na sever se vyplatil

Všichni tak nějak očekávali, že reboot série God of War nedopadne špatně. Co víc, kritici i hráči se rozplývali blahem a i my jsme dílu Coryho Barloga udělili absolutní hodnocení. Co se týče finanční stránky, hře se daří i z hlediska prodejů. Tři dny po vydání měl na kontě zhruba tři miliony prodaných kopií.

Toto číslo dělá z Kratovy severské premiéry nejrychleji prodávanou PS4 exkluzivitu. Překonala tak i dosavadního krále PS4 prodejů Uncharted 4, kterého si za celý týden od vydání koupilo 2,7 milionu hráčů. V těsném závěsu je pak Horizon Zero Dawn s 2,6 miliony kusů za dva týdny. Z minulé generace pak God of War překonal i The Last of Us, které má na kontě 3,4 milionu kopií za tři týdny od vydání.

Uvidíme, zda se GoW bude dařit i v dlouhodobých prodejích. V tomto žebříčku zatím kraluje Uncharted 4, jehož se prodalo již přes 8,7 milionu kopií. Obchodní úspěchy sice režiséra hry Coryho Barloga na rozdíl od skvělých hodnocení nerozbrečely, na twitteru zareagoval pouze pomocí nadšených emoji.

Jistě ale měl mimo sociální sítě mnohem větší radost, a pět dalších dílů se mu plánuje s takovými numery mnohem lépe. Přesně tak, Barlog nosí v hlavě nápady na dalších pět dílů God of War, přičemž dva z nich by byly pokračováním aktuálního severského dílu a další trilogie by se zaobírala opět novou mytologií.

Inu, s těmito čísly je pokračování téměř jisté. Otázkou je, zda se podaří udržet tak vysoko nastavenou kvalitativní laťku, a případně ji i překonat…

Čtěte také: TOP 10 – Hry, které provází Síla. Vybrali jsme nejlepší Star Wars tituly

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X