Domů » Články » Herní novinky » Na Amazonu se prodávaly podezřele levné hry. Šlo o upravené instalačky z GOG

Na Amazonu se prodávaly podezřele levné hry. Šlo o upravené instalačky z GOG(2 minuty čtení)

Relativně nové tituly stály jen pár dolarů
Amazon GOG

Přeprodej herních klíčů, které často pocházejí z pochybných zdrojů, je stará taktika mnoha internetových obchodů. Vývojáři kvůli nim přichází o svůj podíl, pochopitelně se proti takovým taktikám snaží bojovat. Pár prodejců na Amazonu svou práci „povýšili“ díky hrám z polského obchodu GOG, které jsou zcela bez protipirátské ochrany.

Obchod studia CD Projekt RED je známý nejen prodejem starých, ale optimalizovaných her, ale také svým přístupem k ochraně DRM – žádnou nemá. Hráči tak mohou své zakoupené tituly sdílet a instalovat, jak se jim zachce. A zrovna toho využili prodejci na Amazonu ve svůj prospěch.

Na Redditu si jeden uživatel povšiml, že zlevněná kopie Frostpunku je špatně zamaskovaná kopie právě z GOGu. Instalátor je sice nový, avšak v souborech je možné stále nalézt specifické soubory GOGu nebo Galaxy64.dll, tedy soubor patřící k platformě GOG Galaxy.

Netrvalo dlouho a našly se další případy, přesněji Surviving Mars a >observer_. Hráči proto okamžitě o všem informovali vývojáře, kteří museli u Amazonu vyžádat, aby nelegální kopie stáhl. Všechny pochybné nabídky poté zmizely a hráčům byly vráceny peníze.

Na Amazonu mohou prodávat i třetí strany, jejich verifikace ale nebývá vždy tak pečlivá, jak ukazuje i tento případ. Vývojáři všechny zmíněných titulů prosí hráče, aby na nákupy her chodili výhradně do ověřených obchodů a vyhýbali se přeprodejcům a aukcím.

Čtěte také: A špína je pryč. Middle-earth: Shadow of War se kompletně zbavil mikrotransakcí a lootboxů

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X