Domů » Články » Herní novinky » Google představil své telefony Pixel, chtějí přímo konkurovat iPhonu 7

Google představil své telefony Pixel, chtějí přímo konkurovat iPhonu 7

Vyšší cenovka, kvalitní fotoaparát a jednoduchý design systému.

Google začal s telefony Nexus ukazovat výrobcům, jak pořádně vytvářet smartphony se systémem Android, už v roce 2010. Donedávna představoval kalifornský velikán modely z řady Nexus každý rok na podzim, tuto tradici ale přerušil letošní start nových zařízení Pixel.

S novým jménem chce Google od základu změnit svůj program vlastních smartphonů. Nejnovější verze Androidu je uhlazenější a velký důraz je kladen na Google Assistant. Ten podobně jako Siri pomáhá plánovat, ovládat přidružená zařízení i vyhledávat po internetu. I když si Google dělá srandu z Applu nejen kvůli 3,5mm jacku, jejich produkty jsou těm s nakouslým jablkem stále podobnější.

Do prodeje půjde s nejnovějším operačním systémem Android 7.1 Nougat. Google se nezapomněl pochlubit ani vysokou rychlostí dobíjení baterie – trailer tvrdí, že dokáže nabít telefon na 7 hodin během pouhé čtvrthodinky. Dále zdůraznili ukládání obrázků i videí ve vysoké kvalitě (v případě druhé položky i ve 4K rozlišení) a provázanost s cloudovými uložišti.

Co se týče technických parametrů, mobil poběží na čtyřjádrovém Snapdragonu 821 a 4GB RAM, na výběr dostanete mezi 32GB a 128GB verzí. Podle zvolené velikosti displeje se pak odvíjí i kapacita baterie – XL verze Pixelu se může chlubit 3400 mAh zásobárnou energie. AMOLED displej s Gorilla Glass technologii by se v takové cenové kategorii dal považovat za standard. Na výrobě by se měla podílet firma HTC.

Velkou novinkou je i nový fotoaparát, který je podle testů dxomark.com tím nejlepším, jenž lze v těle smartphonu najít. Vedle toho byla zmíněná podpora VR zvaného Daydream malým detailem, dokud Google nepředstavil i nové VR brýle.


Daydream View je krásnější evolucí Google Cardboard, jenž fungoval s každým telefonem. Nové brýle sice pracují jen s telefony s oficiální podporou, ta ale přináší výhody v podobě optimalizace pro VR aplikace a pohybového ovladače.

I v případě VR brýlí zkouší Google něco nového, a je to na nich vidět už na první pohled. Místo plastu jsou na vnějšku použita mikrovlákna, takže místo černé krabice vypadají spíše jako módní doplněk. K jejich použití naštěstí nebude potřeba jen Pixel, do konce roku by měla jít do prodeje i další zařízení s podporou Daydream.

Pixel, stejně jako loňské Nexusy, přijde ve dvou velikostech. Většina parametrů bude ale stejná, jedinými výhodami Pixelu XL bude větší displej a baterie. Do prodeje v USA a vybraných státech přijde 20. října s cenovkou od $649, Daydream View se na pulty obchodů dostane v listopadu a bude se prodávat za $79.

Dostupnost v ČR zatím není známá. Nejspíše se k nám dostanou až příští rok, přičemž startovní cena nižší verze bude okolo 18 tisíc korun, vyšší verze se téměř určitě přehoupne přes 20 tisíc.

Čtěte také: Nový iPhone 7 skutečně nebude mít 3,5mm jack

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X