Domů » Články » Gran Turismo pomohlo k návratu automobilové legendy

Gran Turismo pomohlo k návratu automobilové legendy

Do závodní hry Gran Turismo zavítal nový vůz s překvápkem v rámci oficiálního vstupu Mazdy, jako partnera šampionátu FIA GT. Koncept vozu Mazda RX-Vision GT3 je totiž osazen rotačním motorem. 

Rotační A.K.A Wankelův motor, podle vynálezce Felixe Wankela, je typ motoru s rotačním pístem. Tento motor se stal ikonickým zejména pro značku Mazda, která koupila patent a několik dekád investovala do jeho vývoje. Kdo z nás v Need For Speedech vlastnil Mazdu RX-7 nebo RX-8, tak víte, že jsme se hnali virtuálními ulicemi právě díky těmto motorům. Produkce motoru však skončila v roce 2012, spolu se sériovou výrobou modelu RX-8. Výkonnost motoru je bohužel doprovázena vysokou spotřebou paliva, nízkým točivým momentem a hlavně náročnou údržbou. Po osmi letech se však Wankel vrací do hry, doslova. Ku příležitosti spojení sil s FIA, uvolnila Mazda koncept závodního vozu Mazda RX-Vision GT3 s Wankelovým motorem do Gran Turismo. Wankelův motor se tak dočkal virtuálního vzkříšení. Není to přitom poprvé, co se koncept vozu dostal do hry. Například Chevrolette Camaro (který někdo zná spíš jako transformera Bumblebee) se v koncepční podobě předvedl v Need For Speed Undercover z roku 2008 a dva roky poté se dokonce dočkal sériové výroby. 

0 0 vote
Article Rating
Source :

Garaz

Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X