Domů » Články » GTA V prodalo 70 milionů kopií, třetí Mafie zase 4,5 během prvního týdne

GTA V prodalo 70 milionů kopií, třetí Mafie zase 4,5 během prvního týdne

Některé hry vydělávají. No, a některé jsou Titanfall 2

Vývojáři Grand Theft Auto V slaví úspěch, expedovali totiž 70 miliónu kopií. Radovat se mohou taktéž i tvůrci Mafie 3, kteří odeslali do obchodů 4,5 milionů kopií během první týdne, ačkoliv titul u hráčů ani kritiků tolik nezabodoval.

Rodičovská společnost obou her Take-Two Interactive oznámila, že nejrychleji se prodávající hra u vydavatele 2K Games je nově Mafie 3. I přes nepříliš pozitivní recenze se během prvního týdne vyexpedovalo 4,5 miliónů kopií. Hra tím dokonce překonala velikány jako Bioshock či Borderlands.

Slavit mohli i vývojáři z Rockstar Games, jejichž GTA V se prodalo přes 70 miliónů kusů, čímž dopomohlo k velkému růstu Take-Two. Společnost totiž oproti předchozímu roku zvýšila svůj obrat až o 21 %, za tento rok vydělala 420,2 milionů dolarů.

Na této sumě se primárně participovali tituly jako NBA 2K17, GTA Online, BioShock: The Collection, XCOM 2 a samozřejmě zmiňovaní GTA V a Mafie 3. Nemalou částku taktéž vynesly tituly ze série Civilization, těch se celkově prodalo 37 miliónů.

Pro upřesnění je ještě vhodné zmínit, že v případě Mafie 3 statistika nevychází z přímých prodejů pro koncové zákazníky, nýbrž z počtu odeslaných kopií do herních obchodů. Z toho už si lze logicky vyvodit, že obchody vyžadovaly kopie právě díky velkému zájmu.

Čtěte také: Komentář: „Mafia 3 je sračka kvůli černochovi.“ Češi, to vážně?

1476100369-t2-offices

 

Source :

gamespot.com

X