Na singleplayerový obsah do GTA V nezbyl čas. Hra ho ani nepotřebovala, tvrdí tvůrci

Multiplayer prostě vydělává více

Singleplayerová rozšíření ani DLC už nejsou tím, čím bývala. Obří přídavky jako Night of the Raven pro druhý Gothic nebo Knife of Dunwall pro Dishonored jsou vymírajícím druhem. Naživu je do jisté míry udržovalo i studio Rockstar, které dvě pořádná rozšíření přihodila ke GTA IV.

Bohužel, časy se mění a zájem vydavatelů se tak posunul jiným směrem. Poslední dobou se tak setkáváme spíše s čistě multiplayerovými hrami plných lootboxů. Těm sice Rockstar také moc nefandí, přesto se jejich pozornost zaměřila na Online část GTA V. Ten ostatně stále generuje pohádkové zisky.

Na příběhové dodatky tak nezbyl čas. V rozhovoru pro Game Informer se právě o tomto problému rozpovídal hlavní designér Imran Sarwar. „Ne, o žádné úmyslné rozhodnutí nešlo, prostě se to tak stalo,“ přiznal zaneprázdněnost studia vývojem multiplayerové části.


„Rádi bychom v budoucnosti udělali více přídavků přídavků. Naše studio miluje singleplayer nadevše a plně v něj věříme – pro vyprávění a vytvoření uvěřitelného světa se multiplayer nemůže rovnat hře pro jednoho hráče,“ pokračoval Sarwar. GTA V bylo samo o sobě dost masivní a dle slov vývojáře pomalu vydal na tři tituly. Proto co do množství a pestrosti obsahu nemají žádné výčitky svědomí.

Je proto možné, že se třeba Red Dead Redemption 2, který aktuálně zaměstnává drtivou většinu týmu, dočká obřích rozšíření. Hned se nabízí například pokračování Undead Nightmare. Vše ale záleží na tom, jak si povede online stránka připravované westernové akce.

Rockstar totiž plánuje nalákat hráče z GTA Online rovnou do multiplayerového světa Red Dead Redemption 2. Mohla by se tak opakovat aktuální situace, kdy se vydavatel 2K raději zaměří na výdělečnější online komunitu než na příběhové dodatky.

Čtěte také: Druhoválečná akce Hell Let Loose slibuje bitvy 100 hráčů. Pouze na PC

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.