H1Z1 přešlo na free-to-play model. Veteráni dostanou speciální odměny

Nečekaná otočka

Fornite Battle Royale pomalu, ale jistě tlačí na paty jedničce na trhu PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jednou z hlavních příčin rostoucího úspěchu oproti PUBG je právě bezplatné hraní. Tvůrci z Daybreak věří, že by jim přechod na free-to-play mohl vrátit H1Z1 do předních příček a zašlou slávu.

H1Z1 před více než týdnem opustilo předběžný přístup a dočkalo se plnohodnotného vydání společně s novým „auto“ módem Auto Royale. Prodejní čísla pravděpodobně nedopadla dle očekávání, autoři proto otočili o 180 stupňů a přešli nečekaně na populární free-to-play model.

Během téměř tříletého předběžného přístupu si hru pořídily miliony hráčů. Jejich nákup má vykompenzovat speciální balíček jménem Appreciation Pack. Ten obsahuje tři kosmetické předměty jako mikinu Gasrunner, tričko Bloom Survivor a maskovací skin Splinter Camo ARV, 10 beden Victory Crates a 10 tisíc virtuální měny Skulls.

V H1Z1 jsou momentálně k dispozici tři DLC, která stojí 20, 50 nebo 100 dolarů. Podobně jako Appreciation Pack obsahují především kosmetické předměty, virtuální platidlo nebo bedny. Pokud si H1Z1 někdo koupil před pár dny, může stále využít refundu. Hru si už nyní můžete zdarma zahrát na Steamu.

Čtěte také: TOP 10: Očekávané battle royale hry

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.