H1Z1 se rozdělí na dvě nezávislé hry

Ti, co si H1Z1 koupili před 17. únorem, dostanou obě hry, které se poté budou prodávat samostatně.

Se zombie survival hrami se po úspěchu modu DayZ roztrhl pytel. Spousta z těchto kopií dnes již samostatné hry nesahala své předloze ani po kotníky, našlo se ale i pár her, které se kultovní modifikaci vyrovnaly minimálně svými prodeji.

Jednou z těch úspěšnějších je H1Z1, hra dříve vyvíjená pod křídly Sony, než bylo studio prodáno a přejmenováno na Daybreak Games. Vývojáři nejen se svou hrou uspěli jak mezi hráči na Steamu, tak i streamery.

Právě mezi nimi je nejvíce oblíbený herní mód Battle Royale, což je obdoba Hunger Games, jen s padáky, automatickými puškami a bez Katniss Everdeenové. Battle Royale je očividně tak populární, že se jej vývojáři rozhodli vydat jako samostatnou hru.

Od 17. února se H1Z1 rozdělí na H1Z1: Just Survive a H1Z1: King of the Kill. První hra bude, jak už její název napovídá, klasický boj o přežití, a druhá bude obsahovat Battle Royale a pár dalších módů. Každá z nich bude stát 20 euro, avšak ti, kteří si H1Z1 koupí před 17. únorem, dostanou obě hry při jejich vydání.

 

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.