fbpx

Chlapec zastřelil o pár let starší sestru. Hádali se o ovladač od konzole

Hádka s tragickým koncem

Dostupnost zbraní širší veřejnosti je ve Spojených státech stále horkým tématem a aktuální případ celou diskuzi ještě více rozohnil. Kvůli hádce o gamepad střelil 9letý chlapec svou o čtyři roky starší sestru do hlavy. Dívka bohužel zraněním podlehla, píše server NY Times.

Incident se stal minulou sobotu v okrese Monroe v Mississipi. Podle tiskové agentury hádka mezi sourozenci vzplála kvůli ovladači k blíže nespecifikované konzoli. Starší dívka se nechtěla vzdát gamepadu, což naštvalo jejího brášku. Ten ji po chvilce neznámou zbraní střelil zezadu do hlavy. Dívka byla ihned převezena do nemocnice v Memphisu, tam svým zraněním ale nakonec podlehla.

Normálně bychom asi o této smutné zprávě ani nepsali – přeci jen je zde souvislost s hrami minimální – po sociálních sítích i na několika stránkách občanských hnutí se objevily naštvané dotazy, zda děti před osudnou hádkou nehrály nějaký násilný titul a zda to nemá souvislost s následnou agresí ze strany chlapce.

„Je mu teprve devět. Předpokládám, že střílení zná jen z her a televize,“ řekl vyšetřující šerif serveru Clarion Ledger. „Ve hrách děti vidí, že se střílejí lidi navzájem a jedním tlačítkem se vrátí zpět k životu. Takhle to ale v reálném světě nefunguje. Nevím, jestli si chlapec uvědomuje, co udělal. Na to odpovědět nedokážu. Vím je, že je to tragédie,“ dodal.

Naštěstí jsou podobné výkřiky v minoritě a většina diskutujících se shoduje s tím, že na vině byla spíše přístupnost zbraně – pro tuto chvíli se neví, jak se chlapec ke zbrani vůbec dostal. Tamější policie případ nadále vyšetřuje a během následujících týdnů by se měla podělit o další detaily.

Čtěte také: Nešťastná oběť „swattingu“. Kansaská policie zastřelila nevinného muže

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz