Domů » Články » Herní novinky » Halo i Vampyr míří do televize. Obě hry se dočkají seriálové adaptace

Halo i Vampyr míří do televize. Obě hry se dočkají seriálové adaptace

Halo, Vampyr & chill

Filmových adaptací videoher je aktuálně ve výrobě mnoho, těžko ovšem říct, kolik jich nakonec spatří světlo světa. Hry nicméně pronikají i do seriálů. Tím nejžhavějším je pravděpodobně netflixový Zaklínač, nedávno ale byly oznámeny dva další seriály založené na známých videohrách: Halo a Vampyr.

Master Chief na televizních obrazovkách

Seriál na základě slavné FPS franšízy Halo (jejíž nový díl Infinite byl představen letos na E3) si objednala americká televizní síť Showtime (Condor), produkci pak zajišťuje společnost Amblin Television (Minority Report). Své slovo má samozřejmě i Microsoft, respektive studio 343, které má herní sérii momentálně v rukou.

Showrunnerem a výkonným producentem pro Halo je Kyle Killen (Procitnutí), projektu se upsal jako další výkonný producent a režisér i Rupert Wyatt (Zrození planety opic, Exorcista). Killen napsal „napínavé, obsáhlé a provokativní” scénáře k 10 epizodám. Wyatt je pak podle Davida Nevinse, výkonného ředitele Showtime, „úžasným a světybudujícím režisérem”. Vize těchto dvou tvůrců prý zaujme nejen fanoušky herní série, ale také všechny, co si potrpí na dobré sci-fi.

O zápletce toho víme velmi málo. Asi nejdůležitější ale je, že Master Chief bude hlavní postavou, i když ve zcela novém příběhu. Dle slov tvůrců půjde o epický konflikt 26. století mezi lidmi a nepřátelskou hrozbou známou jako Covenant. Případným problémům s kánonem Halo má zabránit právě spolupráce s 343 Industries.

Natáčení seriálu by mělo začít příští jaro, pracuje se na něm ale už roky čtyři. Jedná se totiž o nejambicióznější projekt sítě Showtime. Tak jen aby ty ambice nebyly až příliš velké.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Fmdb-KmlzD8″ /]

V hlavní roli Vampyr

Stejně jako jeho herní předloha (jíž dal Patrik slušných 7/10) nebude mít seriálový Vampyr takový rozpočet jako Halo. Nicméně se jedná o námět, který by v seriálové podobě nemusel ani s menší finanční podporou dopadnout špatně. Přeci jen zde nejsou potřeba žádné drahé CGI vesmírné kulisy.

Projekt má na starosti televize Fox21 (Zákon gangu, Brickleberry), produkce se pak ujaly společnosti Wonderland Soundland a Vision a DJ2 Entertainment. DJ2 pracují na filmu podle ježka Sonica a seriálu podle další hry od studia Dontnod: Life is Strange.

Zatím není úplně jasné, zda bude zápletka následovat doktora/upíra Jonathana Reida jako ve hře, nebo půjde o oddělený příběh z univerza Vampyr. Z vyjádření ředitele Dontnod Oskara Guilberta ale vychází pravděpodobněji první možnost.

„Tohle je nový a vzrušující způsob, jak mohou nejen fanoušci, ale i hrou nepolíbení diváci vstoupit a zapojit se do bohatého příběhu Vampyra. Nemůžeme se dočkat, jak talentovaný tým ve Fox21 přenese temný atmosférický svět naší hry do televize.”

Jakékoliv datum ohledně natáčení není známé, nicméně víme, že tvůrci seriálu měli přístup k upířímu materiálu ještě před vydáním hry. Oba seriály rozhodně znějí zajímavě. U Halo ale hrozí vzhledem k povaze a velikosti projektu mnohem větší průšvih než u mnohem komornějšího Vampyra.

Čtěte také: ROZHOVOR: Vigor není další battle royale, říká kreativní ředitel Lukáš Haládik

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=TdTcv3uUi1o” /]

X