fbpx
Domů » Tvůrci Mafie 3 propouští. Hangar 13 přišel o „podstatnou“ část vývojářů

Tvůrci Mafie 3 propouští. Hangar 13 přišel o „podstatnou“ část vývojářů(1 minuta čtení)

Podle 2K mají změny zajistit dlouhodobé přežití studia

Mafia 3 sice nebyla vyloženě špatnou hrou, přesto na úspěchy svých předchůdců ani zdaleka nedosáhla. Napříč tomu se první počin studia Hangar 13 stal nejrychleji prodávaným titulem vydavatele 2K Games. Ani to ale nestačilo k tomu, aby si studio udrželo všechny své vývojáře.

Na začátku loňského roku hledalo kalifornské studio nové posily do svého týmu. Čerstvé vývojáře potřebovali kvůli práci na neoznámeném AAA titulu. Bohužel jejich plány 2K moc nezaujaly a Hangar 13 se proto nedávno rozloučil s velkým počtem svých zaměstnanců.

Přesná čísla nejsou známa, avšak podle serveru Kotaku se jedná o podstatnou část studia. 2K údajně pracuje na tom, aby propuštěné vývojáře integrovalo do dalších studií, které pod vydavatele spadají. Každopádně je budoucnost Hangaru 13 nejistá.

Pro nás je to o to smutnější zpráva, protože velká část vývojářů z bývalého 2K Czech byla převelena právě do Hangar 13. Právě 2K Czech, dříve známé jako Illusion Softworks, vytvořilo skvělé hry jako Mafia nebo Vietcong. Zda mezi propuštěnými byli i Češi, se pro tuto chvíli neví.

Čtěte také: Zákrok proti falešným recenzím. Valve odstranil vydavatele ze Steamu

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na