Harry Potter: Wizards Unite je konečně plně odhaleno!(1 minuta čtení)

Studio Niantic konečně odhalilo novou mobilní hru, která se poveze na vlně úspěšnosti Pokémon Go. Hra vzniká v koprodukci s hlavním vydavatelem Portkey Games a nabídne hráčům možnost prozkoumávat skutečný svět, jakožto čaroděj či čarodějka.

Vývojáři naznačili, že ve hře budete coby člen jednotky prozkoumávat lokace nemagického světa, nalézat v něm netvory, vzpomínky, artefakty, budete zabraňovat Mudlům v uzření existence kouzel a spoustu dalšího ze světa Harryho Pottera. Za účelem potlačení střetu světů, označovaného krycím názvem „Kalamita“, budete vyhledávat místa obdobná PokéStopům ve hře Pokémon Go.

Sběrem předmětů na takovýchto místech si doplníte kouzelnickou energii, která vám pomůže uchránit magický svět před očima zvědavých Mudlů. Samotná hra bude využívat možnosti augmentované reality, díky které si budete užívat dobrodružství na lokacích známých z filmů a knih.

Další funkcí bude systém hry pro více hráčů – společně s ostatními čaroději a vyrazíte na boj proti Smrtijedům, Mozkomorům a dalším magickým nepřátelům. Všichni hráči budou mít možnost volby své kouzelnické profese, která jim bude pomáhat při plnění rozličných úkolů.

Na stránkách hryGoogle Play Store je možnost přihlášení k předběžné registraci, v níž budete dostávat informace a vývoji hry. Taktéž se zapíšete jako zájemce o předběžný přístup.

Václav Brixí
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.