Domů » Články » Headlander od Double Fine vyjde už příští týden

Headlander od Double Fine vyjde už příští týden

V roli létající lidské hlavy se podíváme do retrofuturického světa, kde lidstvo opustilo svá těla a je ovládáno zlou umělou inteligencí.

Studio Double Fine se může pyšnit jedněmi z nejšílenějších námětů her. Nyní se k prozkoumávání snů z Psychonauts a metalistovi bojujícímu v pekle z Brutal Legend přidá i Headlander. Hře o uříznuté lidské hlavě, která se pokusí zachránit lidstvo ze spárů zlé umělé inteligence.

Stejně skvěle jako příběh vypadá i retrofuturistické zasazení ze sedmdesátých let. Lidstvo budoucnosti se přeneslo do robotický těl ve zdánlivé utopii, kterou ale ovládá zlomyslná A. I.. Po svém probuzení se proto jeden z posledních lidí (nebo alespoň to, co z něj zbylo) rozhodně bojovat proti tomuto novému pořádku.

Co se týče gameplaye, Headlander bude 2D hra, v níž budeme pomocí létající hlavy ovládat roboty k řešení hádanek a soubojům. Každý robot bude mít jedinečné využití, nebude tedy možné s jediným tělem projít celý level od začátku do konce.

Trailer níže se sice zmiňuje jen o verzi pro Playstation 4, Headlander ale vyjde i na PC už v úterý 26. července. Zatím vypadá hodně zajímavě, snad tedy nedopadne jako Broken Age od Double Fine, jenž svou druhou polovinou hodně zklamalo.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X