Domů » Články » GC17: Hearthstone představil raidy, animovaný filmeček a oslavil světové šampiony

GC17: Hearthstone představil raidy, animovaný filmeček a oslavil světové šampiony

Pixar může závidět

Hearthstone je tu s námi už od roku 2013, kdy Blizzard spustil uzavřenou betu. Od té doby se free-to-play karetní hra dočkala deseti rozšíření, poslední dokonce vyšlo před dvěma týdny. Nyní vývojáři plánují obsah kolem hry – podobně jako u Overwatche – pořádně rozšířit.

Oblíbená střílečka od mistrů ledových bouří si získala srdce mnoha hráčů právě díky animovaným filmečkům. Blizzard se se svou armádou animátorů vždy držel daleko před konkurencí. S první sérií animovaných shortů mohl konkurovat samotnému Pixaru. Nyní tyto zkušenosti zúročí i Hearthstone.

Na Gamescomu měl premiéru filmeček nazvaný Hearth and Home. Blizzard v něm představil ansámbl postav, které nás budou provázet po zbytek série. Ústřední postavu, stvořenou pouze pro účely animovaných filmečků, vývojáři pojmenovali Ava, bílá myška se zase dostala jméno Sarge. Objeví se i staré známé tváře – pro hru ikonický hospodský Harth Stonebrew samozřejmě nesměl chybět.

Tím dodatečný obsah pro Hearthstone ale nekončí. V plánu je i série komiksů, jež budou doprovázet příběh z filmečků. Během čekání na další díl si tedy budeme moci zkrátit čas čtením, které navíc rozšíří celkový příběh. Blizzard si tak opět bere lekci z vlastního úspěchu.

[arve url=”https://youtu.be/vPguoeYTvMI” /]


Velké novinky se dočkala i samotná hra. Blizzard do hry přidal hromadné raidy, známé spíše z World of Wacraft. Během akce Fireside Gathering nyní organizátoři mohou nastavit pravidla a poslat všechny hráče proti jednomu nepříteli. Na Gamescomu to byl Supreme Lich King, šíleně silná verze bosse z posledního rozšíření.

Do vínku dostal 1 milion životů a úkol hráčů zněl jasně – dostat ho na nulu. Každý hráč si vybere classu a do rukou dostane předem vytvořený balík. Žádné šílené kombinace, které Lich Kinga zabíjí během jednoho kola, tedy neuvidíme. Vývojáři ve čtvrteční prezentaci navíc prozradili, že během tří dnů se hráčům podařilo zvítězit jen jednou. Na ukázku z karetního raidu se můžete podívat níže.

Poslední a pro nás nejdůležitější novinou byl samozřejmě turnaj Hearthstone Global Games. V něm se stal český tým ve složení pokrovac, StanCifka, CzechCloud a JáraVyskočil mistry světa poté, co porazili protivníky z Ukrajiny.

Čtěte také: GC17: Češi opět bodují. Stali se mistry světa v Hearthstone Global Games

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=_2I8SA0jRXs&feature=youtu.be” /]

Source :
Vlastní
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X