Druhoválečná akce Hell Let Loose slibuje bitvy 100 hráčů. Pouze na PC

Peklo druhé světové války se vším všudy

Druhá světová válka je znovuobjeveným trendem. Alespoň to tak působí vzhledem k nemalému počtu stříleček, které proti sobě staví nacistické Německo proti Spojencům. Kromě Call of Duty: WW2, které vyjde příští měsíc, se o přízeň hráčů bude ucházet menší, ale neméně zajímavý multiplayerový projekt Hell let Loose.

Na arkádovou hratelnost zapomeňte, Hell Let Loose chce být hardcore taktickou střílečkou, v níž bez promyšlené strategie, fungujících zásobovacích uzlů a spolupracujících týmů hráčů nepůjde vyhrát. Samotní autoři z australského studia Black Matter popisují svůj titul jako mix FPS s prvky strategie pro až 100 hráčů.

Jednotlivé mapy, každá o rozloze až 4 kilometrů čtverečních, jsou rozdělené do menších sektorů, jejichž obsazení generuje pro daný tým cenné suroviny. Zatímco areál se skladem munice dovolí hráčům zažádat o dělostřeleckou podporu, odříznutí nepřátel od paliva jim značně ztíží povolání motorizovaných jednotek.


Stejně tak mohou hráči zabrat okolní sektory a dusit protivníky ze všech stran. Frontová linie se bude každou chvíli měnit v závislosti na postupu jednotlivých týmů a bez koordinované spolupráce nejen v rámci čety, ale i s jinými skupinami spolubojovníků, se jen těžko dočkáte vítězství.

Hell Let Loose nabídne celkem 13 různých tříd, od sniperů po velitele. Obzvlášť důstojníci a ženisté zde budou hrát nemalou roli, alespoň co se týče obrany sektorů – mohou pokládat miny, stavět protitankové zábrany a kulometná hnízda. Zkrátka nepřijdou ani milovníci těžké techniky.

Hra se objevila i na Kickstarteru, kde během chvilky posbírala potřebné peníze k vývoji. Nyní má týden před koncem kampaně a přes 250 tisíc australských dolarů na kontě. Pokud chcete přispět drobnou částkou i vy, máte tedy ještě čas. Vývojáři pro tuto chvíli chystají uzavřenou alfu Hell let Loose, která by mohla přijít už na jaře. Prozatím se mluví jen o PC verzi.

Čtěte také: KKK, nacističtí roboti i nemocný Hitler. Podívejte se na nový trailer k Wolfensteinovi 2

 

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz