Domů » Články » Herní novinky » Přání se vyplnilo. Supermanovský Henry Cavill si zahraje Geralta v seriálu Zaklínač

Přání se vyplnilo. Supermanovský Henry Cavill si zahraje Geralta v seriálu Zaklínač(2 minuty čtení)

Muž se stříbrným mečem

„Kdo bude hrát Geralta?” To byl jeden z nejpalčivějších dotazů, kterým museli tvůrci připravovaného seriálu Zaklínač čelit. Fanoušci si samozřejmě vybrali své kandidáty na roli zabijáka příšer už při samotném oznámení seriálu. Favoriti jako Mads Mikkelsen nebo Viggo Mortensen však roli nezískali. Tváři seriálového Geralta z Rivie se čerstvě stal britský herec Henry Cavill, známý jako Superman nebo agent Walker v posledním dílu Mission Impossible.

Cavill sám o roli projevil zájem zhruba před měsícem, což se ze strany fanoušků her a knih nesetkalo s nejlepšími ohlasy. Kritika padala hlavně na hercův nízký věk a „až moc pěkný obličej“. Teď už ale pozdě bycha honiti. Showrunnerka seriálu Lauren S. Hissrich (Daredevil) na Twitteru oficiálně potvrdila, že byl Cavill vybrán pro roli Geralta.

„První moje schůzka byla s ním. Ještě jsem neměla scenáristy ani scénáře – jenom zelenou a spoustu nadšení. To bylo před čtyřmi měsíci a já nikdy nezapomněla na radost, kterou přinesl. On JE Geralt. Vždycky jím byl. Strašně mě těší, že mohu přivítat Henryho Cavilla do zaklínačské rodiny.”

Ještě než hodíte stříbrný meč do žita, zkuste dát Cavillovi šanci. Nejenže sám řekl, že je obrovským fanouškem Sapkowského knižní ságy a třetí díl herní série dohrál několikrát, má i zkušenosti s historickým seriálem. Jednou z jeho prvních velkých rolí totiž byl Charles Brandon v seriálu Tudorovci. Jak se však popasuje s rolí chladného zabijáka monster, teprve uvidíme.

Oficiální anotace k seriálu zní takto: „Geralt z Rivie, osamělý lovec příšer, jen těžko hledá své místo ve světě, kde jsou často lidé zvrácenější než příšery. Ale když jej osud zanese k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tato trojice se bude muset naučit společně cestovat skrze čím dál nebezpečnější Kontinent.”

Seriál bude čítat osm epizod, o režii se postarají Alik Sakharov (Black Sails, House of Cards), Alex Garcia Lopez (Cloak & Dagger, Misfits: Zmetci) a Charlotte Brändström.

Čtěte také: Demo mohutného RPG Anthem vyjde začátkem února. Příběhové DLC má být zdarma

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X