Domů » Články » Herní klávesnice Razer Blackwidow se dočkala nové verze. I s podpěrkou

Herní klávesnice Razer Blackwidow se dočkala nové verze. I s podpěrkou

Nová řada mechanických herních klávesnic Razer BlackWidow V2 má variantu s novými spínači, magnetickou opěrku zápěstí a řadu kosmetických vylepšení

Mechanická klávesnice Razer BlackWidow se na trhu nachází od roku 2010 a rychle se stala jednou z nejoblíbenějších klávesnic na světě, obzvlášť mezi progamery. Roku 2014 začal Razer také s výrobou vlastních mechanických spínačů (s označením „Razer Green“ a „Razer Orange“), jež vytvořily nový standard nejen na poli aktivačních a resetovacích bodů optimalizovaných pro hraní, ale i špičkové odolnosti. Nyní se vlajková loď dočká aktualizace.

Razer oznámil, že výrazně obnoví svou nabídku klávesnic, přičemž jako první přichází na řadu zbrusu nová mechanická herní klávesnice Razer BlackWidow Chroma V2. Ta kráčí ve stopách svého předchůdce a používá ty nejlepší spínače s hmatovou odezvou ve verzích Green a Orange a navíc přidává jednu další alternativu – žluté spínače Razer Yellow.

Jejich lineární a tichý design ve spojení se zkrácenou trajektorií umožňuje rychlejší stisk kláves než kdy dříve. Nové spínače jsou svými vlastnostmi a vyladěním určeny především příznivcům žánrů FPS a MOBA, u nichž se stisk některých tlačítek během jediného utkání počítá v řádu tisíců.


Spínače Razer Yellow mají stejně jako verze Green a Orange životnost 80 milionů úhozů, což je absolutní rekord mezi současnou generací mechanických spínačů a záruka, že klávesnice vydrží dlouhé roky.

Ruku v ruce s odolností Razer BlackWidow V2 kráčí i pohodlnost jejího používání. Ke spodní hraně klávesnice BlackWidow V2 lze v případě zájmu magneticky přichytit podpěru zápěstí, která zajišťuje vysoký komfort i při dlouhých herních maratonech.

„Provedli jsme různá vylepšení ve všech možných směrech a jsme i nadále jedinou společností, která vyrábí klávesové spínače určené přímo pro hraní,“ říká Min-Liang Tan, spoluzakladatel a výkonný ředitel Razeru. „Razer BlackWidow Chroma V2 staví na základech, které jsme položili roku 2010 s původním modelem BlackWidow – tedy na důrazu na co největší odolnost a pohodlnost používání. Je to ta nejlepší mechanická klávesnice, kterou jsme kdy stvořili.“


Razer BlackWidow Chroma V2 má individuální podsvícení kláves prostřednictvím technologie Razer Chroma, jež zpřístupňuje bohatou škálu světelných funkcí s možností jejich synchronizace na všech zařízeních. Hráči mají na výběr ze 16,8 milionu barev a řady rozličných efektů. Vlastní nastavení lze vytvářet pomocí softwarové platformy Razer Synapse a následně je sdílet s miliony uživatelů softwaru Razer přes Razer Chroma Workshop.

Profily podsvícení Razer Chroma jsou také přímo integrovány do různých oblíbených her, jako jsou například „Overwatch“, „Call of Duty®: Black Ops III“, „Blade and Soul“ a další. Tyto profily mohou pomoci s výukou ovládání, reagovat na dění ve hře a podobně. Vybrané modely Razer BlackWidow Chroma V2 jsou již v prodeji. Jejich cena je stejná jako u předchozí verze.

Čtěte také: Ukradený prototyp Razer notebooku byl k prodeji na čínském internetu

Source :

Tisková zpráva (redakčně upraveno)

X