7 her, kde přežije jen nejsilnější(4 minuty čtení)

Někdy je potřeba u hry prostě nepřemýšlet. U soubojovek se mi to daří vždycky nejvíc a většinou platí, že čím jednodušší, tím lepší. Čeká na vás několik hodin nepředstavitelné zábavy s přáteli nebo online hráči.

Nidhogg
Nidhogg je přesně ten tip hry o které si myslíte, že je strašná blbost, potom ji ale hrajete bez přestávky pět hodin. Jako já minulý víkend. Na výběr máte hned z několika map, pokaždé jinak tématicky laděných, kde je vaším úkolem jen jedno – dostat se na svůj konec mapy a nechat se sežrat obrovským červem. Vaší jedinou zbraní je dlouhý meč, který můžete po protivníkovi všelijak házet a bodat do něj ostrým koncem. Já jsem u toho málem rozkousala ovladač. 

Hru si můžete na Steamu pořídit za 9,99 euro. Nyní je ve slevě za 2,99 euro.

Brawlhalla 
Trochu bláznivá aréna, kde se hráči pomocí nejrůznějších zbraní snaží navzájem sestrčit z platformy. Ať už hrajete rankedy, všichni proti všem nebo single player tournament, Brawlhalla má pro vás spoustu překvapení. Každá zbraň si vyžaduje trochu odlišnou taktiku a každá hra je zkouškou síly, rychlosti a dovednosti. Vítěz bere vše. 

Hra je zdarma na Steamu.

Stick Fight: The Game 
Pokud vás bavil Nidhogg, tehle titul vás jistě také zaujme. Nevyzpytatelná fyzika barevných panáčků, až 100 levelů poskytující spoustu hodin zábavy, kdy zabíjíte protihráče (pokud vás nezabije mapa samotná). Docela bezva. Máte možnost předvést svou odolnost vůči ostatním nástrahám. Dokážete to? 

Hra je dostupná na Steamu za 4,99 euro. Nyní je ve slevě za 3,49 euro.

TowerFall Ascension
Tato hra není úplně vhodná pro asociální jedince. Tahle 2D střílečka je totiž pro více hráčů v offline režimu. Na začátku máte na výběr ze čtyř postav a po zvolení jedné z nich jste umístěni do mapy, kde se za pomocí šípů snažíte trefovat do ostatních. Vtip spočívá v tom, že množství šípů je omezené a vy si tak musíte dobře rozmyslet, kdy střílet. Ale nebojte. Ve hře je několik truhel, napříč levely, které vám nejen poskytují několik vylepšení, ale obnovují šípy a přidávají i bonusové schopnosti. Začátek hry spouští nepředstavitelnou řežbu. 

Hra je dostupná za 14,99 euro na Steamu. Nyní je ve slevě za 5,09 euro. 

Rivals of Aether 
Další bojovka s retro nádechem, kde jako bojovník volíte mezi čtyřmi základními živly – vodou, ohněm, zemí a vzduchem. Když se rozhodnete pro story mode, dozvíte se taje a záhady Aetheru. Když spustíte versus mode, nastane velká bitka. Ať na týmy nebo všichni proti všem.

Hru si můžete za 14,99 euro zakoupit na Steamu. Teď je k dispozici za 7,49 euro.

Lethal League
Jestli jste mysleli, že už jste viděli všechno, tak Lethal League vám dá zase trochu jiný pohled. Tady totiž bojujete proti ostatním hráčům míčkem. Snažíte se jím strefovat a zároveň vyhýbat ostatním, v nejlepším případě je zase zpátky odrážet. Čeká na vás spousta výzev, ať už skrze lokální souboje nebo hraní s přáteli. 

Hra je dostupná za 11,99 euro na Steamu, nyní po slevě za 5,99 euro.  

Sword Bros
Hra Sword Bros je pro 2 – 4 hráče, hrající za velké hlavy s meči, které se navzájem sekají tak dlouho, dokud jednomu nedojdou životy. Můžete taktizovat, snažit se být rychlejší a nebo využít okolního prostoru. Pokud by vás hra měla snad odradit pro svůj jednoduchý vzhled, tak vás mohu ujistit, že ať už vzhledem postav nebo možností zabít několikrát svého kamaráda, vás hra připoutá k sobě dokud si neuvědomíte, že je den už dávno pryč. 

Hra je dostupná za 4,99 euro na Steamu. 

Julie Benčíková
Milovnice literatury, her a historických seriálů. Odbornice na roztomilé věci, profesionální vypravěčka špatných vtipů, vášnivě ponořená do pečení všech možných druhů sladkého.