Domů » Články » Herní novinky » Herní tipy » 7 her, kde si vyzkoušíte roli zabijáka nebo přeživšího

7 her, kde si vyzkoušíte roli zabijáka nebo přeživšího

Pro ty šťastnější z nás začínají prázdniny, pro ty více šťastné začaly už před měsícem. Jak vyplnit čas, kdy jsou všichni vaši kamarádi na dovolených a vy musíte zůstat v horkých dnech u větráku? 

Depth 
Trochu netradiční hra, ve které se ocitáte buď v roli potápěče prozkoumávajícího mořské hlubiny, nebo žraloka, který trhá lidské oběti na kusy za pomoci svých smyslů. Stíny, občasná temnota a užší prostory vytvářejí dokonalou atmosféru, která vás buď bude provokovat k útokům nebo naopak donutí se bát. Ať už s ostatními hráči nebo proti botům, Depth vám přináší trochu odlišný druh zábavy. Tak co, troufnete si na žraloka? 

Hru lze nyní pořídit na Steamu za 4,99 euro.

Death Garden: BLOODHARVEST 
Poměrně zajímavým titulem je Death Garden: BLOODHARVEST, který hráče přivádí do dystopické budoucnosti, kde jako jedna z postav odoláváte krvelačnému lovci. Za přeživšího musíte prozkoumat děsivou zahradu a získat dost krve na to, abyste se dostali ven do bezpečí. Jenže jakmile se dostanete do hledáčku lovce, vaše šance na šťastný konec se rapidně snižují. Hrou vládne krev a násilí – jen pro odvážné. 

Hra je předběžně dostupná na Steamu za 10,04 euro.

Dead by Daylight 
Další survival hra, kde jste společně s dalšími třemi hráči zavřeni v jakémsi prostoru, a abyste utekli ven, musíte nahodit určitý počet generátorů, otevírajících bránu. A proč že utíkat? Protože je tam s vámi zavřený i psychopatický vrah, který vás může kdykoliv nabodnout na hák. Prima, co? Ať už oprava generátorů nebo únik před vrahem, v téhle hře se vždy vyplatí spolupracovat s ostatními. Jinak se totiž může stát, že z děsivého “parku” neuteče nikdo. 

Hru si můžete zakoupit na Steamu za 9,99 euro.

White Noise 2
Jste skupina vyšetřovatelů na Bohem zapomenutém místě, pohlceném temnotou, máte nepříjemný pocit že vás někdo sleduje a navíc se někteří z vašich kolegů ztrácí… co by se mohlo stát? White Noise 2 je sequelem předešlého dílu, ovšem obohacen o několik velmi zajímavých doplňků. I když vás stvůra zabije, nemusí to pro vás znamenat konec a i jako “duch” můžete částečně pomoci přeživším v hledání. Procházíte temnou chodbou, slyšíte cizí kroky a najednou vám baterka zhasne. Co uděláte? 

Hra je na Steamu dostupná za 3,49 euro. 

Friday the 13th 
Tato hra nemusí být velmi dlouze představována. Příběh o partě vedoucích v kempu, kteří si dopřávají všech možných radovánek, je dnes už prostě klišé. No a když se do kempu dostane někdo, kdo se jim to rozhodne překazit, nastává problém. V pozici vraha si ve hře zařádíte za slavného Jasona. Úkol je prostý – nikdo se nesmí dostat ven živý. Několik schopností a perků vám úkol budou poněkud usnadňovat, ale zda se vám povede někoho zabít (na mnoho různých způsobů), to už je zcela na vás. Jako přeživší zase musíte uniknout z Crystal Lake. Můžete opravit auto, dát dohromady člun, zavolat policisty… nebo umřít. Moc ošklivě umřít.

Hru si můžete na Steamu pořídit za 3,35 euro.

The Ship: Remastered
Upřímně, tahle hra mi trošku připomíná Městečko Palermo. Jste pozván na luxusní plavbu po moři. Vidíte v tom háček? Já ano. Záhadná postava vám totiž krátce po úvodu představí svůj zvrácený plán. Budete nuceni lovit. Bude vám určena oběť a vaším úkolem je odstranit ji. K dispozici budete mít hned několik velmi originálních způsobů, jenže se nesmíte nechat chytit. A kromě toho, že se musíte starat i o základní potřeby své postavy, budete muset být hodně opatrní. Vy jste totiž rovněž něčí cíl. 

Hru si můžete na Steamu pořídit za 2,49 euro.

Pandemic Express – Zombie Escape 
Tahle hra je, co se počtu hráčů týče, poněkud zajímavější. Na jedné obrovské mapě se totiž sejde 30 hráčů, z toho jeden je infikovaný. Co se bude dít, asi tušíte. Jako infikovaný se snažíte nakazit co možná největší počet hráčů, v ideálním případě všechny, a dožít se konce hry (je korektní psát u zombíků “dožít”?). Jako přeživší zase zlikvidovat hordu a uniknout vlakem do bezpečí. Zní to snadně? Omyl. 

Hra je v předběžném přístupu na Steamu za 8,24 euro.

A pokud nevíte, co sledovat, když se teď Ulice nevysílá, zkuste mrknout na nový Seriálový tip: Big Little Lies.

X