Domů » Články » Herní novinky » Herní tipy » 7 old school her od šikovných českých ručiček

7 old school her od šikovných českých ručiček

O české vynalézavosti není pochyb a co se her týče, je to kapitola sama o sobě. Když už se nám nějaká hra vážně povede, získáváme ohlasy ze všech stran. Tady je 7 tipů na české hry, které můžou pobavit, rozbrečet nebo prostě zkrátit dlouhou chvíli. 

Posel smrti 
Je temnější adventura líčící tragický příběh Samuela Gordona. Poté, co jeho žena tragicky umírá při požáru své panství opouští a opět jej navštěvuje, když se dozví o náhlé “sebevraždě” svého dědečka. Vidíte ty uvozovky? Samuel tomu totiž nevěří a hodlá vraha najít na vlastní pěst. Při svém pátrání ovšem objevuje děsivou kletbu vrženou na jeho rod, i jeho samotného. 

Hru lze pořídit za 9,99 euro ve službě Steam 

Machinarium 
Klasická point and click adventura, která vás upoutá už jen svou vyvedenou grafickou stránkou. Hra se stala známou především tím, že se za celou hru setkáte s textem pouze pouze při tutoriálu a na úvodní obrazovce. S každou novou úrovní překonáváte stále složitější hádanky, ke kterým se vám dostává pouze malá nápověda, a tak se může stát, že řešením jedné úrovně strávíte i půlhodinu. 

Hru lze zakoupit ve službě Steam za 9,99 euro

Bulánci 
Můj osobní favorit. Tuhle hru si můžete zdarma stáhnout na oficiálních stránkách hry, které fungují už jen z čisté nostalgie. Mnozí z nás jistě se spolužákem po škole zapnuli mapu “Na dobrou noc” a stříleli se mezi sebou vším, co se válelo po zemi. A pro ty, co tahle skvělá záležitost minula, Bulánci jsou polštáře. Docela nas*aný polštáře, co mají zbraň a nebojí se zastřelit vás ve chvíli, kdy se mihnete kolem. A to hned na několika jedinečných mapách doplněných o úžasný soundtrack. Téhle hře prostě neodoláte.

Hra je ke stažení zde

Brány Skeldalu 
Přitahuje vás magie a pradávnými tvory přeplněné fantasy hry? Jestli ne, přeskočte tenhle tip. Jako hráč máte zachránit rovnováhu ostrova Rovenland, na který se podle pověsti usídlili bohové poté, co stvořili svět a vše živé. Jenže tento ostrov obsadilo pět mágů, provádějících temné rituály. Povede se vám je zneškodnit dříve, než otevřou bránu do zakázané dimenze?

Hru lze zakoupit v kamenných obchodech nebo e-shopech již za 299,- Kč

Silent Hill Downpour 
Že série Silent Hill nahání mráz po zádech sama o sobě, je jasná věc. O to víc mě překvapilo, že z dílny českých tvůrců vzešlo pokračování, jež oficiálně získalo zelenou, jakožto osmý díl celé série. Silent Hill Downpour ukazuje příběh odsouzeného Murphyho Pendletona. Autobus, který převážel vězně, se vybourá, Murphy se rozhodne využít situace a utíká. Ovšem k jeho smůle se ocitá v děsivém městě Silent Hill, kde není nic takové, jak se zdá. Vše je zahalené v mlze.

Hru jsem v současné době nenašla, ale třeba budete mít větší štěstí. Je dostupná na platformách PS3 a XBOX 360

Ve stínu havrana 
Trochu humorně vyvedená hra, ve stylu “co by kdyby”, s mnichem v hlavní roli. Kvůli nenadálým událostem (ušetřím vám 10 minut života zdlouhavého vysvětování) upadl do bezvědomí, kde se mu zjeví sen o nalezení vlastní cesty. A je to mnich, očividně v tom našel nějaké poslání, či co. Tak se teda vydal do nového města, kde chtěl začít nový život. Jenže ouha, přifaří se podivný týpek, začnou se ztrácet obyvatelé městečka a všechna práce zůstane jen na našem hrdinovi. 

Hru lze zakoupit ve službě Steam za 3,99 euro

Polda 5
Série Polda je už kultovní záležitostí. Jako “polda” Pankrác řešíte díl od dílu nejrůznější bizarní případy a snažíte se zachránit lidstvo. Tentokrát vám přijde prapodivný balíček, který otevře další případ. Cestovaní v čase, balící hlášky na každém rohu a hlavní role je dabovaná Luďkem Sobotou. Není důvod říkat ne! 

Hru lze zakoupit v kamenných obchodech nebo e-shopech již za 19,- Kč 

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X